Sağlık Gündem

65 Yaş ve Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkması Sınırlandırıldı

Türkiye’deki etkisi her geçen gün artan koronavirüs, can almaya devam ediyor. Her gün katlanarak artan vaka sayısından sonra hükümet yetkilileri birtakım önlemler almaya devam ediyor. Alınan önlemler karşısında özellikle yaşlı insanların durumu önemsememesi üzerine İçişleri Bakanlığı 65 yaş ve üzeri kişilerin ikametgahları dışına çıkması sınırlandırıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, 65 yaş ve üzeri kişilerin 21 Mart Cumartesi tarihi itibariyle ikametlerinden dışarı çıkması sınırlandırıldı. Aynı zamanda kronik rahatsızlığı olan kişilerinde ikametleri dışında dolaşmaları sınırlandırıldı. Tüm bunlarla beraber 65 yaş üzeri kişilerin park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları da yasaklandı. Konu hakkında ayrıntılı bilgilerin İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanması bekleniyor.

00.00 İTİBARİYLE YASAK BAŞLAYACAK

İçişleri Bakanlığı tarafından alınan karar bu gece 00.00 itibariyle başlayacak. Buna göre 65 yaş ve üzeri olan tüm vatandaşların dışarı çıkması sınırlandırılmış olacak. Alınan bu karar kısa sürede sosyal medya platformlarında en çok konuşulan konular arasına girmeyi başardı.

Sosyal medya platformlarında toplanan insanlar, alınan bu kararın son derece yerinde bir karar olduğunu ifade ederek sokağa çıkma yasağının getirilmesi yönünde açıklamalarda bulunuldu. Tam kapsamlı sokağa çıkma yasağının ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor. Geçtiğimiz günlerde hükümet yetkilileri yaptığı açıklamada, sokağa çıkma yasağının getirilme düşüncelerinin olmadığı ifade edilmişti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Burak Özdağ

1990 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2016 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. tekilhaber.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı