Anavatan’dan 5 bin TL tepkisi!

ANKARA (İGFA) – Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir defaya mahsus emekliye 5 bin TL’lik ikramiye vermesini eleştirdi.

Emeklilerle alenen dalga geçildiğini ifade eden Çelebi, “Onca yıl bu ülke için çalışmış, emek sarf etmiş, yıllarını vermiş emeklilere verilen bu ikramiye kabul edilemez. Keza iktidar emeklilere ikramiye vermek bir yana dursun önce açlık ve yoksulluk sınırı altında yaşayan emekli maaşlarına iyileştirme yapmalıdır. Tabiri caizse al bu 5.000 lirayı şimdilik sana bu yeter davranışı emeklilerin hak ettiği bir üslup değildir. İktidara naçizane öğüdümüz emekli maaşlarına bir an önce hak ettiği iyileştirme yapılmalı, emekli emekliliğini rahatça, refah içinde geçirmeli ve ikramiye diye sunulan bu gülünç rakam ivedilikle yükseltilmelidir” diye konuştu.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -