Bilecik’te uyuşturucuya geçit yok

Pazaryeri Gündem / BİLECİK (İGFA) – Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü, il merkezinde uyuşturucu madde kullanan, bulunduran, nakleden veya ticaretini yapan şahıs ya da organizasyonların deşifresine yönelik olarak yol uygulaması gerçekleştirildi.

Yapılan uygulamalarında 20,58 gram Metamfetamin maddesi, 14,38 gram Sentetik Kannabinoid(Bonzai) Maddesi, 2,57 gram Esrar Maddesi, 0,82 Kenevir Tohumu 1 adet Tabanca ele geçirildi.

7 şahıs hakkında “Kullanmak için uyuşturucu madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak” suçu kapsamında yasal işlem yapılırken, Saha ve sokak çalışmaları kapsamında 08-21 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen çalışmalarda; 19,28 gram Metamfetamin maddesi, 1,14 gram Sentetik Kannabinoid (Bonzai) Maddesi, 3 gram Esrar Maddesi, 0,82 Kenevir Tohumu 1 Adet Pompalı Tüfek ele geçirildi.

6 şahıs hakkında “Kullanmak için uyuşturucu madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak” suçu kapsamında, 5 şahıs hakkında ise “Uyuşturucu Madde İmal Ve Ticareti” suçu kapsamında olmak üzere toplam 11 şahsa yasal işlem yapılmış olup adliyeye sevk edilirken, 5 şahıstan 1’i Adli Kontrol Şartı ile serbest bırakılmış, 4 şahıs tutuklanarak Bilecik M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -