Sponsorlu Bağlantılar

Binaları Kaplamada Renk Renk Seçenek

Yeni yapılmakta olan binalarda ve dış kaplama gerektiren eski binalarda kolaylıkla uygulanan kompozit cephe kaplaması, cephe kaplamaları arasında aranan bir malzeme olarak ilk sıralara girmeyi başarmıştır.

 

Kompozit Cephe Kaplaması Nedir?

 

Bir çeşit plastik olan poliüretan levhaların iki yüzeyi de alüminyum levhalar ile kaplı hale getirilir. Bu şekilde hazırlanan levhalar hafif ve taşınması kolaydır. Aynı zamanda esnek bir malzemedir. Kolayca sahaya taşınması olanaklı hale gelir. Kırılmaya karşı diğer malzemelere oranla daha dayanıklı olduğu gözlemlenmiştir.

 

Taşındığı alanda kompozit cephe kaplama yapılırken büyük iş aletlerine ihtiyaç duyulmadan işlemin yapılabilmesi ile kullanıcıların tercih nedenlerinden biri olmuştur.

 

Kumaş Kadar Rahat Kullanılabilirliği Çok tercih Sebeplerinden

 

Esnek plakaların cepheye uygun şekilde kesilmesi, biçimlendirilmesi uygulanmasını kolay olduğu için ustalar tarafından da kolayca işlenmesine sebep olmaktadır. El aletleri ile rahatlık ile kesilip delinebilir, Taş ve beton cephe malzemelerinde kullanılması şart olan ağır aletlere ihtiyaç duyulmaz. Montajında bu özelliği büyük bir avantaj olarak görülmektedir.

 

Nerelerde Nasıl Kullanılabilir?

 

Şık ve modern bir tarz yaratılmak istenen binaların dış cephe kaplaması olarak kullanılması özel bir estetik yaratmaktadır. Aynı zamanda paslanmaz ve çatlamaz özelliği ile su yalıtımını da çok iyi bir şekilde sağlamaktadır.

 

Eğer kalınlık arttırılırsa ısı yalıtımını da kompozit cephe kaplama ile çok iyi bir biçimde sağlamaktadır. Cephenin yenilenmesinin yanı sıra binayı koruyucu bir tabaka gibi sarması en önemli niteliğidir. Bütün bunlara ek olarak ses yalıtımında da çok iyi sonuçlar vermesi kullanıcının gözünde bir artı olarak değerlendirilmektedir.

 

Gürültülü alanlara olan binalarda, tren istasyonlarında, şehir merkezindeki trafik gürültüsünün ortasındaki yapılarda, banka ve büyük binaların, iş merkezlerinin giydirilmesinde kullanılır.

Kısa sürede eski bina üzerinde modern bir görünüş yakalanmasına sebep olmaktadır. Buna bir artı olarak kirlenmemesi de eklenmektedir.

 

Çok Renk Seçeneği

 

Tasarımda mimarlara çok renk seçeneği ile yaratıcılık sınırlarını esnetmek konusunda sonsuz olanaklar sunabilen kompozit cephe kaplama malzemesidir. Bu sayede özgün ve birbirinden farklı binalar yaratılabilmektedir.

 

Kompozit cephe kaplaması imal edildikten sonra plastik koruyucu bir tabaka ile kaplanıp çalışma alanına nakledilmektedir. Bu sayede hasar görmeden binaya giydirilebilir. Plastik koruyucu tabakanın soyulması ardından kusursuz bir cephe elde edilebilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı