Ekonomi

Bitexen Teknoloji kripto para deneyimini dünyaya sunmaya hazırlanıyor

İTÜ Arı Teknokent’te hayata geçen ve kısa sürede başarı ivmesini yakalayan Bitexen Teknoloji A.Ş., kripto para alım satım platformu Bitexen ve finansal yazılım çözümleriyle faaliyetlerini sürdürüyor. Son üç ay içerisinde kripto para alım satım platformuyla bu alanda dikkat çeken ve önemli bir başarıya imza atan Bitexen Teknoloji A.Ş., aynı zamanda Türkiye’de ilk milli kripto parası olan alım satım platformu olma özelliğine sahip.

Finans ve teknoloji sektörlerinde deneyimli insan kaynağıyla kendini şirketlerin teknoloji çözüm ortağı olarak konumlandıran Bitexen Teknoloji A.Ş., Bitexen platformuyla kazandığı deneyimi yeni kripto para alım satım platformu kurmak isteyenlere bir teknoloji hizmeti olarak sunmaya hazırlanıyor. Bu hizmeti sadece Türkiye’de değil, dünyada da sunmayı planlayan Bitexen Teknoloji A.Ş., bu konuda somut adımlar atmaya başladı. Bu hedefi gerçekleştirmeleri halinde, yurt dışında bir kripto para alım satım platformunun teknoloji sağlayıcısı olacaklarını belirten Bitexen Teknoloji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cenk Erdem, bir Fintech şirketi olarak atacakları bu adımın orta ve uzun vadede sunacakları yenilikçi finansal teknoloji çözümlerinin ilki olacağını ifade etti.

Son yılların en merak edilen konusu kripto para dünyasını ve bu alanda İTÜ Arı Teknokent’ten başlayan Bitexen başarısını anlatan Kemal Cenk Erdem çalışmaları hakkında şunları aktardı:

“Biz Bitexen olarak başarılı bir start-up ile başlayan yolculuğumuza dünya liginde de faaliyet gösteren bir Fintech şirketi olarak devam etmek istiyoruz. Kripto para alım satım platformumuz verdiğimiz teknolojik hizmetlerden birisi. Bitexen’e yatırım yapmadan önce tüm dünyadaki kripto para alım satım platformlarını yerinde inceledik. Çin’den Singapur’a, ABD’den Malta’ya kadar kripto para sektöründe öncü olma hedefinde olan ülkelere giderek incelemeler yaptık. Biz aynı zamanda büyük şirketlerin teknoloji çözüm ortağı olarak da çalışıyoruz. Bu alanda yeni ve önemli projelerimiz var. Yurt dışında da iki şirketle anlaşma aşamasındayız.”

Türkiye’nin bankacılık sisteminden gelen çok güçlü bir altyapısı olduğunu vurgulayan Erdem, “Türkiye’de disiplin, güvenlik ve sıkı bir kontrol var. Bu bizim gibi Fintech şirketleri için avantaj” dedi.

Erdem: “Kişi ve kuruma özel coin’ler yolda” 

Sektöre dair gelecek öngörülerini paylaşan Erdem, “Öncelikle bundan birkaç yıl sonra herkesin ve her kurumun kendi coin’i yani kripto parasının olacağını düşünüyorum. Gelecek 10 yıl içinde teknolojide temassızlık en önemli özelliklerden birisi olacak. Büyük şirketlerin ve spor kulüplerinin kendi kripto paralarının olduğunu göreceğiz. Çeşitli alanlarda bu teknoloji daha aktif hale gelecek. Kişisel kripto paralar hayatımıza girecek. Bu ne demek? Bir futbolcunun kendi adına kripto parası olabilir. Bu kripto para futbolcunun sahada göstermiş olduğu performans ve transfer süreciyle değer kazanabilir veyahut kaybedebilir. Biz tüm bu öngörülere ve yeni teknolojilere hazırız” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı