Bursa Yenişehir’de gülümseten anlar –

Cumhuriyet’in Kuruluşunun 99’uncu Yıldönümü Etkinlikleri öncesi düzenlenen çelenk sunma töreninde, tören alanına giren “minik dost” gülümsemelere neden oldu.

Haber Giriş Tarihi: 29.10.2022 15:15

Haber Güncellenme Tarihi: 29.10.2022 15:15

Gürhan ADANA/Yenişehir Memleket (BURSA İGFA)
Bursa’nın Yenişehir ilçesindeki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının yapıldığı tören alanında birden ortaya çıkıveren “mink dost” sevimli hareketleriyle ilgi odağı oldu. Sevimli hayvanı bir belediye görevlisi şefkatle kucaklayıp tören alanının dışına çıkardı.

İlçede özellikle son yıllarda artan hayvan sevgisi ve belediyenin bu alanda yaptığı çalışmalar sayesinde başıboş hayvanlar adeta sosyal yaşamın bir parçası haline geldi. Meydan, cadde ve sokaklarla park ve bahçelerde özgürce gezinen minik dostlar, artık her yerdeler.

İnsanlara alışan ve sosyal yaşamla bütünleşen minik dostlar, gördükleri merhametin etkisiyle rahat bir yaşam sürüyor.

İlçedeki Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde de tören alanına girip rahat tavırlarla gezinen ve sempatik hareketleriyle ilgi odağı olan minik dost, bir süre sonra bir görevli tarafından kucaklanıp tören alanının dışına alındı. Protokol üyeleri ve törene katılanlar, minik dostun tavırlarını ilgiyle izlediler.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -