Sponsorlu Bağlantılar

Burun Estetiği Sonrası

Burun Estetiği Sonrası

Burun estetik ameliyatları karmaşık cerrahi işlemlerdir. Burun estetikleri kişinin memnuniyetsizlik yaşamış olduğu görüntüsünün beklentileri doğrultusunda değiştirilmesi işlemidir. Burun estetiği cerrahi ameliyatları sonrası bazı kişiler iyileşme toparlanma sürecinin ne kadar kısa olduğuna şaşırmakla birlikte ufak acılar hissetmeleri normal karşılanır. Fakat her şeye rağmen cerrahi işlem olsun olmasın burun estetik ameliyatı sonrasında kişiler yeni görüntülerinden oldukça memnun bir şekilde yaşamlarını sürdürürler.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetikleri kişinin memnun olmadığı burun yapısının düzeltilmesi işlemidir ve cerrahi bir operasyondur. Estetik işlemlerin içerisinde en fazla yapılan işlem olarak özellikle bayanların tercihi bir operasyondur. Eski zamanlarda dahi uygulanan burun estetik işlemleri günümüze gelirken teknolojinin getirileriyle gelişmiş ve uygulamaları etkili sonuçlar veren bir operasyon haline gelmiştir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatları genellikle kapalı ya da açık olarak günümüz teknolojisine yapılmaktadır. Her iki şekilde de kıkırdak dokulara ve kemik dokusuna ulaşılarak şeklini değiştirmek amaçlanır. Burun estetiği ameliyatlarında öncelikle dokulara ulaşıldıktan sonra mutlaka nefes kanalları genişletilerek gerekirse et alma işlemleri uygulanarak hastanın rahatlaması amaçlanır. Daha sonraki aşamalarda kıkırdak dokular ve iç kemikler düzeltilerek estetik bir görünüm kazanılması için işlemler yapılır. İşlemlerin bitiminde kapanış için burun dokusu tekrar yerleştirilerek dikiş atma işlemi yapılarak destekleme amaçlı ateller kullanılır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetik ameliyatları pahalı operasyonlar gibi gözükse de fiyat politikalarında değişiklik yaratan faktörler söz konusudur. Bu faktörleri sayacak olursak; ameliyatın karmaşık olması, estetik görünüm değişimi yanı sıra başka işlemlerin de aynı anda yapılması, operasyonun gerçekleşeceği klinik ve doktorun uzmanlığı gibi etkenleri sayabiliriz. Bu gibi faktörler etkili olsa da Türkiye’de Burun estetiği fiyatları 2500 ila 8500 arası bir fiyat ortalaması mevcuttur. Yapılan işleme göre değişiklik gösterecek olan fiyatlar yurt dışında daha farklıdır ve ünlü doktorlar tarafından yapılması tercih edildiğinde fiyat 30000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği ameliyatları sonrası hızlı bir iyileşme görülürken bazı durumlarda semptomlar gelişebilir. Kızarıklık, şişlik ve kanama mevcutsa mutlaka ameliyatı yapan doktorun bilgilendirilmesinde fayda vardır. Bu semptomları azaltmak adına birkaç hafta bazı tavsiyelere uymak gereklidir. Burun estetik operasyonları sonrası diş fırçalama işlemlerini nazik yapmak ve en az 4 hafta gözlük kullanmak önerilir. Operasyon sonrası olası şişlik ve morluklar için mutlaka soğuk uygulama yapılması gereklidir. Güneş ışıklarına direk maruz kalınmaması gereklidir ve bunun için koruyucu kremler kullanılmalıdır. Tozlu ve dumanlı yerlerde bulunmamak tavsiye edilir ve mutlaka dinlenirken başınızın yüksekte olması önemlidir. Altı haftaya kadar yüzme gibi yorucu spor ve egzersizlerden kaçınmanız gereklidir. Burnunuzu dış darbelerden korumalısınız. Şiddetli bir ağrı ya da farklı bir semptom oluşması halince mutlaka hastaneye gitmeniz gereklidir.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun estetiği operasyonlarında ameliyat olmaktan kaçınan kişiler için rinoplasti denilen ameliyatsız burun estetiği işlemleri denilir ve 15 dakika gibi bir sürede istenilen görüntüye kavuşmak mümkündür. düşük riskleri olan ve maliyet anlamında oldukça uygun olan bu işlemde ameliyatlara kıyasla acı hissi daha azdır. Pürüzsüz ve daha simetri bir görüntü elde etmek için tercih edilen ameliyatsız burun estetiği dolgu enjeksiyonu ile gerçekleşir. Düzeltilmesi gereken bölgeye dolgu maddesi enjekte edilerek sarkık burun için özellikle başarılı sonuçlar alınmaktadır. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen ameliyatsız burun estetiği riskleri azalttığı gibi ameliyatta elde edilen başarıları yakalayamaz. Bunun nedeni ise burun içi ya da solunum problemlerini düzeltemiyor olmasıdır. Bu nedenle ameliyatlar daha işlevsel halde olduğu için daha sık tercih edilir.

https://www.erkinonsal.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı