Sponsorlu Bağlantılar

Büyü Nasıl Yapılır

Büyü Nedir?

Büyü, insanlık tarihinin başlangıcına kadar kökeni uzayan ve başlangıç süreci bilinemeyecek kadar eski bir olgudur. Bu büyüler sayesinde insanlar hem kendi çıkarlarını gözetmeyi hem de bu sırada başkalarına çeşitli zararlar vermeyi hedeflerler. Bu nedenle de bütün dinlerde olduğu gibi bizim dinimizde de yasaklanmış olan kötü bir uygulamadır. Bu büyülere başvuranların yanı sıra büyüleri gerçekleştirenlere de lanet okunacaktır.

Hangi Amaçlarla Büyülere Başvurulur?

Büyüler, insanların birçok farklı amacını gerçekleştirmeleri için başvurdukları bir yöntemdir. Bu amaçlar kişilerin fayda sağlamalarını istemeleri için olsa da başkalarına zarar gelmesini de göze alabilirler. Sıklıkla karşılaşılan büyüye başvurma amaçları evlilikteki problemlerin sonuca kavuşturulmak istenmesi, karşılık alınamayan aşklarda o kişinin aşık edilmek istenmesi veya giden bir sevgilinin geri getirilmek istenmesidir. Bunun yanı sıra ticaret veya hayvancılık gibi alanlarda da bazı amaçlarla büyü yapımına başvurulabilir. Bu amaçlar içerisinde kişilerin kendilerine yarar sağlamak isteğinin yanı sıra rakiplerini zarara uğratmak istemeleri de bulunmaktadır. Ayrıca tamamen başkalarına zarar gelmesini amaçlayan, onların evliliklerini bozmayı veya kısmetlerini kapatmayı amaçlayan büyüler de vardır.

Nasıl Belirtileri Vardır?

Büyüler, yapılmasının sonrasında kişilerde kolaylıkla fark edilebilecek bazı belirtilerin ortaya çıkmasına neden olurlar. Bu belirtiler hem ruhsal hem de fiziksel anlamda olabilir. Büyünün etkisine altına giren kişi fiziksel olarak kalp ağrısı, nefes darlığı gibi rahatsızlıklar yaşayabilir ve halsizlik, yorgunluk gibi durumlara maruz kalabilir. Ruhsal anlamda ise belirtilerin gaipten sesler duyma, takip edilme hissine kapılma gibi paranoyak sorunlar olmasının yanı sıra sıklıkla korkutucu derecede gerçek rüyaların görülmesi olarak da ortaya çıkabileceği belirtilmektedir. Bu belirtilerin bazı yardımlar ile tedavisi mümkün olsa da müdahale edilmediği takdirde çok ciddi akli sıkıntılara sebep olabileceği söylenmektedir.

Büyülerin Bozulmaları

Büyü, oldukça güç uygulamalar ile ortaya çıkan bir olgu olsa da bunların bozulması için çok daha zor işlemlerin yapılması gerekebilir. Ancak bozulamaz olarak tanımlanabilecek bir büyü türü de mevcut değildir. Sadece uzmanlık ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Bu nedenle işini ehli, güvenilir ve tecrübeli bir medyum tarafından yapılması gerekir. Bu medyumların özel yetenekleri doğrultusunda kendilerine has yöntemleri yardımıyla büyüleri bozmaları mümkündür. Kısa sürebilecek işlemler olmaması nedeniyle de sabır gerektirirler. Kişilerin yanlış bilgiler ışığında kendi başlarına girdikleri büyü bozma arayışları ise sonuç vermeyeceği gibi başka problemler oluşmasına da neden olabilir. Bu nedenle böyle bir girişimde bulunulmaması, mutlaka yardım alınması istenir.

Büyü ile beraber Papaz Büyüsü, Geri Getirme Büyüsü gibi türleri hakkında merak ettiklerinize sitemizden ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı