Sponsorlu Bağlantılar

Büyü Nedir?

Büyü Nedir?

Büyü, en amiyane tabirle kişilerin kendi menfaatleri adına başkalarına zarar vermeyi göze aldıkları, dinlerce yasaklanmış ve kötü bir yöntemdir. Eşlerin birbirlerine bağlılığı arttırdığı gibi farklı örneklerin olduğu da bilinse de kesinlikle başvurulması gereken bir yöntem değildir ve iyisi kötüsü yoktur. Dinimizde de büyü yapılması veya yaptırılması günah olarak nitelenir ve yapan veya yaptıran kişilere lanet okunur.

Büyü Belirtileri

Büyüler, yapılış amaçlarına göre birçok farklı belirtileri de ortaya çıkarabilirler. Büyünün etkisi altına aldığı kişilerde fiziksel anlamda bir yorgunluk, uyuşukluk ve tembellik hissi oluşabilir. Ayrıca herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan kişiler de dahil olmak üzere kalp ağrılarına ve nefes darlıklarına yol açabilir. Bunun yanı sıra ruhsal anlamda da bazı değişikleri beraberinde getirebilir ve bunlar akli dengenin bozulmasına kadar gidebilir. Kişilerin eylemlerine sıkça sirayet eden bu durum, yalnız kalma arzusu veya yalnız kalamama gibi problemler de yaratabilir. Paranoya rahatsızlıkları da gaipten sesler duyma veya takip edilme hissi gibi belirtilerle ortaya çıkabilir.

Büyüler ve Amaçları

İnsanoğlu sürekli isteklerine devam eder ve bu amaçla hem çıkarlarını gözetmek hem de bu sırada başka kişilere zarar vermek maksadıyla büyülere başvurabilir. Bunların en sık karşılaşılanı ise karşılıksız aşklarda karşı tarafı kendine aşık etme isteği ile yapılan büyülerdir. Ayrıca ticaret ve hayvancılık gibi uğraşısı bulunanların hem kendi yararlarını sağlamak amacıyla hem de bu uğraşısı olan başka kişilere zarar vermek amacıyla büyü yaptırmaya başvurmaları karşılaşılan durumlar arasındadır. Bunun yanı sıra bir kişiyi hasta etmek veya öldürmeye kadar gidebilecek amaçlarla yapılan büyüler vardır. Kısırlık sağlama, eşleri ayırma veya bağlılıklarını arttırma ve kısmet kapatma gibi amaçları gözeten kişiler de büyü yapımına başvurmuşlardır.

Büyülerin Bozulması Nasıl Gerçekleşir?

Büyüler, yapılması çok zor olan uygulamalar olarak bilinse de bu büyülerin bozulması çok daha zor bir uygulamadır. Bu alanda bir uzmanlık gerektirir ve güvenilirliği kanıtlanmış, işinin ehli bir medyum tarafından yapılması gerekir. Medyumların bu uzmanlıkları ile bağlantılı pek çok farklı uygulaması vardır ve bunlar özel yetenekler olduğu için paylaşılmaz. Bu nedenle çevrenizde dolaşan veya internette karşılaştığınız büyü bozma büyülerine kesinlikle kulak asmamalısınız. Kişilerin kendi kendilerine büyü bozmaları söz konusu değildir ve daha büyük problemleri ortaya çıkarabilirler.

Büyüler hakkında ve Papaz Büyüsü, Geri Getirme Büyüsü gibi büyü türleri hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı