Sponsorlu Bağlantılar

Büyü Nedir?

Büyü Nedir?

Büyünün tanımı, kişilerin kendi çıkarları uğruna başkalarına zarar vermeyi amaçladıkları ve dince yasaklanan kötü metotlar olarak yapılabilir. Dinimizde de büyü yapılması günah olarak nitelendirilir ve yapan veya yaptıranlar lanetlenir. İnsanlığın ilk dönemlerine kadar kökeni uzayan bir durumdur ve ne zaman, kim tarafından yapıldığına dair net bir bulgu bulunmamaktadır. Ancak bilinmesi gereken bir durum vardır ki o da medyumların büyü yapmadıklarıdır.

Ne Amaçla Büyü Yaptırılır?

Günümüzde insanların birçok konuda menfaatleri uğuruna büyü yaptırdıkları bilinmektedir. Yaygın olarak platonik aşk besleyen kişilerin, karşısındaki kişiyi kendisine aşık etmek adına büyü yaptırdıkları ve yapay bir sevgi yaratmak istedikleri bilinir. Bunun yanı sıra eşlerin birbirlerine olan bağlılıklarını arttırmak için büyüler yapılabildiği gibi kıskanılan evliliklerin dağılmasını amaçlayan büyüler de yapılabilir. Bekar kişilerin evlenmesinin engellenerek kısmetini kapamak, kadın veya erkekte kısırlık oluşturmak, kişiyi kötü bir duruma sokmak veya birinin hastalanmasını veya ölmesini istemek amacıyla yapılan büyüler de vardır. Bunun yanı sıra ticaretle uğraşanların gelirlerini arttırmak, hayvanları bulunanların yavrulama dönemi yavru sayısını arttırmak ve tarladan elde edilecek ürünlerde artış sağlamak amaçları nedeniyle de büyülere başvurdukları görülmüştür. Ticaretle uğraşanların kendi çıkarları için yapmış olduğu bu büyülerin yanı sıra tam tersi yönde onların zarar görmesini amaçlayarak yaptırılan büyüler de mevcuttur.

Büyü Yapıldığının Belirtileri

Birçok farklı amaçla yaptırılan büyülerin bu doğrultuda farklı belirtileri olması da mümkündür. Düzen içerisinde süren yaşamda ani değişimler yaşanması, ruhsal çöküntü hali, paranoyaya kapılmasıyla ortaya çıkan takip edilme hissi veya gaipten sesler duyulması ve daha önceden keyif alınarak yapılan şeylerden duyulan hazzın azalması gibi belirtiler büyü yapıldığının en önemli belirtilerindendir. Bunun yanı sıra büyü yapılan kişide birdenbire sağlık sorunları meydana gelebilir. Herhangi bir hastalığı olmayanlarda bile geceleri nefes darlıkları ve göğüs sıkışmaları yaşanabilir ve buna bağlı olarak uyku problemleri ortaya çıkabilir.

Nasıl Büyü Bozulur?

Büyülerin bozulması, uzmanlık gerektiren bir durumdur ve işinin ehli olan bilgi birikimi yüksek bir medyumdan yardım alınması gerekir. Büyünü yapılmasına oranla daha zor bir durum olduğu bilinir. Her medyumun büyü bozma adına farklı uygulamaları mevcuttur ve uzmanlık gerektiren bu durum dolayısıyla bildiklerini kendilerine saklamayı tercih ederler. Bu nedenle sanal alemde dolaşan veya çevreden duyulan yöntemlerle kişinin kendi kendine büyü bozması mümkün değildir ve çeşitli sorunlara sebep olabilir.

Büyünün yanı sıra Geri Getirme Büyüsü ve Papaz Büyüsü gibi türleri hakkında da merak edilenlere web sitemiz üzerinden ulaşmanız mümkündür.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı