Sponsorlu Bağlantılar

Çelik Tencerenin Tek Adresi Sofram Store

Çelik Tencerenin Tek Adresi Sofram Store

Çelik tencereler mutfağı aktif kullananlarca ve mutfakta çok vakit harcayanlarca çok fazla tercih edilen pişirme ögelerinden biridir. Bunun sebepleri arasında çelik tencerenin sağlıklı bir pişirici ve dayanıklı bir ürün olması yatmaktadır. Sağlam, pas tutmaz ve bulaşık makinesinde yıkanabilir özelliklere sahiptir. Bu nedenle çelik tencere mutfağın olmazsa olmazları arasında sayılabilir.

Çelik tencere alırken dikkat edilmesi gerekenleri sayacak olursak; en başta tencerenin ağırlığına göre %18’inin kromdan, %10’unun nikelden ve %72’sinin çelikten olması gerektiğini söyleyebiliriz. Krom ürüne parlaklık kazandırırken nikel ise paslanmayı ve kararmayı önlemektedir. Tencerenin 18/10 Cr/Ni etiketi taşıması gerekir. Bu etiket, aynı zamanda 304 kalite paslanmaz çelik olarak da geçmektedir. Bir ürünün kalite belirleyici detayları oldukça önemlidir ve müşteriler bu detaylara ürün alırken yeterince hassasiyet gösterirler.

Diğer önemli bir mevzu ise çelik tencerenin taban kalınlığının olmasıdır. Tabanı kalın olan tencerenin ağır olması beklenir. Bu durum, ısının depolanmasını dolayısıyla yiyeceklerin geç soğumasını ve daha uzun süre sıcak kalmasını sağlar. Ancak taban kalınlığına zarar vermemek için çelik tencere hassas bir şekilde temizlenmelidir. Örneğin yapışmış kirler, sıcak suyla iyice yumuşatıldıktan sonra temizlenmelidir. Böylelikle çelik tencerenin alt kısımlarında ısıyı eşit dağıtması için kullanılan alüminyum katmanına zarar verilmemiş olur.

Sofram Store farkıyla çelik tencere alırken içiniz son derece rahat olsun. Kaliteli ürün kullanmanın eşsiz deneyimini yaşamak Sofram Store ayrıcalığıyla mümkündür. Sofram Store, her gün kullanılan ürünlerin sağlam ve dayanıklı olmasını sağlar; uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. Misafir sayısının fazla veya az olduğu durumlarda imdada yetişen ve sorunsuz bir şekilde misafir ağırlamaya imkan veren Sofram Store çelik tencere , mutfakta mutlu ve huzurlu bir şekilde vakit geçirmenin kapılarını aralar.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı