Gündem

Cenevre’de düzenlenen terör zirvesinde uluslararası iş birliği çağrısı yapıldı

Cenevre’de düzenlenen “Terörle mücadele, aşırıcılığı giderme ve insan haklarını koruma” temalı seminere katılan uzmanlar, uluslararası toplumun iş birliğini güçlendirip terörle ortaklaşa mücadele etmesi ve aşırıcılığı gidermesi çağrısında bulundu. 
 
Çin’in BM Cenevre Ofisi nezdindeki Daimi Temsilcisi Chen Xu, seminerde yaptığı konuşmada, bu yılın başından beri yeni koronavirüs salgınının terörle mücadele ve aşırıcılığı gidermede yeni risk ve meydan okumalar yarattığını, uluslararası toplumun insanlığın kader ortaklığı yaklaşımıyla hareket edip BM Küresel Terörle Mücadele Stratejisi’ni hayata geçirmesi gerektiğini belirtti. Chen, özellikle gelişmekte olan ülkelerin bu konudaki kabiliyetinin artırılması gerektiğini sözlerine ekledi. 
 
Kamerun’un Cenevre Büyükelçisi Eheth Salomon, aşırıcılık ve terörizmin tüm dünyanın ortak düşmanı olduğuna dikkat çekerek, bu nedenle insan haklarını korumanın büyük önem taşıdığını, aynı zamanda her hükümetin sorumluluğu olduğunu dile getirdi. Salomon, aşırıcılık ve terörizmin dünyanın her köşesine yayılabileceğini ve BM ülkelerinin aralarındaki iş birliğini artırmaları gerektiğini kaydetti. 
 
Seminere katılan diğer Çinli ve yabancı uzmanlar, BM ülkelerinin iş birliği ve eşgüdümü artırıp tecrübelerini paylaşmaları önerisinde bulundu. Seminer, Çin’in BM Cenevre Ofisi nezdindeki Temsilciliği, Kamerun Temsilciliği ve Çin İnsan Hakları Araştırma Enstitüsü’nün iş birliğiyle gerçekleştirildi.
 

Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı