Gündem

Çin, ABD’nin Maryland eyaletine 40 bin maske bağışladı

Associated Press’in (AP) haberine göre Annapolis Kent Müdürü David Jarell, yaptığı basın açıklamasında ilk bağışların halk sağlığı çalışanları arasında maske ihtiyacının en yoğun biçimde hissedildiği nisan ayında Çin’in Changsha kentinden geldiğini vurguladı.
 
“Capital Gazette” isimli yayın organı ise bu gelen Çin ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) bayraklarının yer aldığı kutularda “Hadi, Annapolis! Changsha’dan En İyi Dileklerimle! Gerçek birlik, insanlara zorlukların üstesinden gelmek ilham veriyor” ifadeleri yer aldığını okuyucularına aktardı.
 
Kardeş şehirler birbirini unutmadı
 
Kentin Dış İlişkileri Ofisi’nde temsilci olan Yani Xia’dan gelen notta ise “Sizin ve Annapolis’teki herkesin sağlığına kavuşmasını ve bu zorlu döneme dayanmanızı içtenlikle diliyoruz” denildi. Yapılan açıklamada Annapolis ve Changsha’nın kardeş şehirler olduğunun altı çizildi.
Annapolis Acil Durum Yönetimi Direktörü Kevin Simmons, yaptığı açıklamada maskelerin sağlık alanının dışında ulaşım, kamu işleri, eğlence alanları gibi yerlerde yardımcı olduğunu dile getirdi. Capital Gazette, kamu güvenliğinden sorumlu kişilere ilk etapta 20 bin maske dağıtılacağını diğer yarısının ise ihtiyaca göre verileceğini bildirdi.
 
Eyaletin sağlık departmanına göre Maryland’de yaklaşık 97 bin kişi yeni tip koronavirüs teşhisi yapılırken şimdiye değin 3 bin 460’tan fazla kişi hayatını kaybetti. Annapolis Belediye Başkanı Gavin Buckley, Çin’den gelen bağışlara teşekkür olarak Changsha yetkililerine kenti fotoğraflarından oluşan bir kitap hediye etti. Buckley açıklamada, “Armağan edilen maskeler için minnettarım ancak insanlığın durumuna dair verilen ümitler için daha minnettarım” diye konuştu.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı