Gündem

Çin Hizmet Ticaret Fuarı’nın gözdesi salgınla mücadele ürünleri olacak

Bu yıl eylül ayında düzenleneceği açıklanan 2020 Çin Uluslararası Hizmet Ticaret Fuarı şimdiden tüm dünyanın ilgisini çekiyor. Başkent Beijing’de düzenlenecek olan fuar kapsamında inşa edilecek kamu sağlığı özel bölgesinde sağlık ekipman ve hizmetleri de sergilenecek.
 
Beijing Belediyesi Tıp ve Sağlık Komisyonu’nden yetkili Zheng Jinpu düzenlediği basın toplantısında, kamu sağlığı özel sergisinin “Herkes sağlık güvenliğinden yararlanmalı” temasını kullanacağını belirtti. Zheng, “Özel sergi alanı 8 ülke ve bölgeden 105 işletmeyi çekerken, bu işletmeler arasında dünyanın 500 büyük şirketinden 13’ü bulunuyor. Bunlardan 60’ı online olarak fuara katılacak” dedi.
 
Zheng Jinpu, fuar sırasında küresel hastalık tehditlerinin değerlendirileceği bir sağlık forumu düzenleneceğini ve kısa süre önce Cumhuriyet Madalyası’na layık görülen solunum yolu hastalıkları uzmanı Zhong Nanshan gibi yetkin isimlerin foruma katılacağını bildirdi.

Fuar kapsamında geleneksel Çin tıbbı reçetelerinin de tanıtılması planlanıyor. Korona virüs aşısı ve hızlı nükleik asit test tekniği gibi konularda da katılımcılara bilgiler verilecek.
 

Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı