Gündem

Çin ile Afganistan arasındaki ticaret hacmi yüzde 44 arttı

Çin ve Afganistan arasındaki ticaret hacminin, yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 44 arttığı açıklandı. Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng olağan basın toplantısında, Çin ve Afganistan arasında gerçekleştirilen ticaret hakkında bilgi verdi.

Gao, Çin ile Afganistan arasındaki ticaret hacminin yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 44 artarak, 310 milyon dolara ulaştığını ve Çin’in Afganistan’a yaptığı toplam yatırım miktarının da haziran sonu itibarıyla 430 milyon doları bulduğunu kaydetti.

Gao Feng, geçen yıl iki ülke arasında gerçekleştirilen ticaret hacminin ise 550 milyon dolara eriştiği bilgisini verdi. Gao, Çin’in, Afganistan’da barışçıl yeniden yapılanmaya destek vermek için uluslararası toplumla birlikte çaba harcamaya hazır olduğunu ifade etti.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı