Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Büyük Finali’nde konuştu

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Bu yarışma iftar öncesi bir ödül gibi. Yarışmaya katılan herkese ve değerlendiren hocalara yürekten teşekkür ediyorum.

Kuran-ı Kerim’in pirüpak bir kalple, temiz ağızla, edeple hürmetle tilavet edilmesi gerekir. Şüphesiz en güzeli de Kuran’ın gönülleri okşayan, zihinleri harekete geçiren güzel bir sesle okunmasıdır.

Hatırlarsanız bu millet ile Kur’an-ı Kerim’in irtibatını kesmek için elinden geleni yapmıştır. Kur’an Kurslarının kapatılmasından, camilerin kapılarına kilit vurulmasına kadar ne yapıldıysa, milletimizin kalbindeki iman silinemedi. Ayasofya’yı aslına çevirerek, ülkemiz üzerinde oyunana oyunu bozduk. Kur’an-ı okuyacaksınız ki gözünüz nasiplensin. Kur’an-ı hıps edeceksiniz.

Ayasofya Camii’ni aslına rücu ettirerek milletimiz üzerinde oynanan oyunu tümüyle bozduk. Bununla da kalmadık yıktırılan sultan Fatih yadigarı medreseyi de yeniden ihya ettik.

Elbette Kur’an-ı Kerim’e uzanan hiçbir kirli ele müsamaha göstermeyeceğiz. Asıl olan Kur’an’ı okumak, anlamak ve yaşamaktır.

Çocukluktan erişkinliğe Kur’an-ı Kerim’i öğretecek alt yapıya sahibiz. İklim inşaasında en büyük görev alimlerimze hocalarımıza düşüyor.

Hep birlikte kendimizin ve tüm insanlığın geleceğini Kur’an-ı Kerim’in nuru ile aydınlatacağız. Dereceye girenleri tebrik ediyorum. Diyanet İşleri Başkanlığımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve TRT’mize bize bu güzel duyguları yaşattıkları için teşekkürlerimi sunuyorum. Şimdiden Rabbim bizleri Ramazan-ı Şerif’e kavuşturduğu gibi Ramazan Bayramı’nada kavuşturması niyazında bulunuyorum.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı