Ekonomi

Desa Deri, ikinci 500’ün içinde yer aldı

İstanbul Sanayi Odası’nın (ISO) açıkladığı İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2019 araştırmalarına göre Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş, üretimden satışlarda listede 366. olarak yer aldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, şunlar aktarıldı:

”İstanbul Sanayi Odası (İSO), sanayi kuruluşlarının 2019 yılı verileri üzerinden yaptığı İSO Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2019 araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırma sonuçlarına göre Desa, üretimden satışlarda listeye 366. olarak girdi. Üretimden satış büyüklüğü rakamları verilerek hazırlanan listede Türkiye’nin deri ve deri mamulleri kategorisinde lider konumunda olan Desa, net satışlarda 76, brüt katma değer yaratmada 41, özkaynakta 355, aktif toplamda 265. sırada yer aldı. Türkiye genelinde yer alan mağazalarının yanı sıra dünya genelinde 18 ülkede satış noktası bulunan Desa, finansal performansın en önemli göstergesi olan Ebidata verilerinde 290. sırada yer alırken ihracatta 107, dönem karı rakamlarına göre 239 ve ücretle çalışanlar ortalamasında 4. sırada yerini aldı.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı