Sponsorlu Bağlantılar

Diş Hekimi

Diş Hekimi

Ağız ve diş sağlığı, kişilerin sosyal ve mesleki hayatlarında başarılı olması için oldukça önemli bir etkendir. Diş eti estetiği; diş etinde var olan sorunların giderilmesinde, asimetrik bozuklukların düzeltilmesi, dişlerde meydana gelen kırık, çarpışık diş bozukluklarının tedavisinde tercih edilir. Levent diş hekimi dişlerde meydana gelen birçok problemin giderilmesini sağlar.

Günümüzde insanlar çeşitli nedenlerden dolayı vücudun farklı bölgelerinde meydana gelen sorunları gidermek için estetik operasyonlara başvurmaktadır. En çok tercih edilen diş estetiği operasyonlarında; yaş sınırlaması olmadan kişilerin diş yapısındaki sorunların tedavi edilmesi amaçlanır.

Dişlerde ve diş etlerinde meydana gelen sorunlar, kişilerin konuşurken veya gülerken olumsuz yönde etkilenmelerine neden olur. Diş etlerinin koyu renk olması, dişlerde lekeler ve diş eti çekilmesi gibi sorunlarda, diş estetiği yöntemlerine başvurulması gerekir.

Diş Estetiği

Diş estetiği ile dişlerin genel yapısında meydana gelen birçok sorunun giderilmesi sağlanır. Ağrısız ve kısa süre içerisinde gerçekleştirilen diş estetiğiyle, kişiler daha iyi bir gülüşe sahip olur. Levent diş estetiği dişlerin genel görünümünde meydana gelen sorunların giderilmesinde uygulanan yöntemlerdir.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte diş estetiğinde son teknoloji ürünler kullanılır. Ayrıca diş estetiğinde kullanılan malzemelerin dişe herhangi bir zararı bulunmamakla birlikte tam tersine ağız ve diş sağlığını olumlu yönde etkileyen özel bileşimli dayanıklı malzemelerdir.

Diş Estetiği Öncesi Sonrası

Diş estetiği öncesinde, kişinin ağız ve diş yapısına yapılacak muayene ve tetkikler sonrasında dişe yapılacak müdahalelere karar verilir. Modern medikal cihazlar ile ağız ve diş sağlığında yapılan diş estetiği operasyonları neticesinde, sağlıklı diş yapısına ve güzel bir görünüm elde edilir.

Diş estetiği operasyonlarında kullanılan teknikler, diş estetiği yapılmadan önce gerekli tetkikler ve muayenelere bağlı olarak belirlenir.

Özellikle diş kaybı, diş aralıklarının fazla olması, çarpık diş gibi diş problemlerinde çözüm odaklı tedaviler için özel yöntem ve teknikler kullanılır. Sultanbeyli diş beyazlatma uygulamalarında ve diş estetiği neticesinde, dişlerdeki sorunlar tedavi edilir.

Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

Diş estetiği yapılmadan önce gerekli muayeneler, tetikler ve röntgen çekimleri neticesinde ağız ve dişlerdeki problemler tespit edilir. Problemin türüne göre uygulanacak yöntem ve teknikler belirlenir. Bu aşamadan sonra diş dizilimindeki bozukluklar, ortodonti tedavisi ile giderilir.

Diş aralarındaki boşluklar ise diastema tedavisi denilen özel yöntemle dişler kesilmeden boşluklar doldurulur. Diş eti problemleri tedavi edilirken, diş eti doğrultusundaki eviye düzensizlikleri giderilir. Düzgün bir diş dizilimini elde etmek için dudak ve yanak ile uyumlu olacak şekilde dişler düzeltilir.

Zirkonyum veneer, seramik veneer ya da laminate veneer çeşitlerinden bir uygulanarak ağızdaki kırık ve çapraşık dişler tedavi edilir. Diş rengindeki koyulaşma görülen yerlere, diş beyazlatma işlemleri yapılarak mevcut görüntüsünden 2-3 ton daha beyazlatma sağlanır.

İmplant uygulamaları ve köprü protezler yardımıyla eksik dişler tamamlanarak düzgün bir diş yapısı elde edilir. Diş estetiği merkezi ağız ve diş sağlığı için yaptığı tüm uygulamaları garanti vermekle birlikte başarılı sonuçlar elde ederek, hastanın istenilen ağız ve diş yapısına sahip olması sağlanır.

Diş Estetiği Fiyatları

Sultanbeyli diş beyazlatma ve diş estetiği merkezi olarak ağız ve diş sağlığı için yapılan tüm müdahaleler, bütçeye uygun fiyatlarda gerçekleştirilir. Uzman doktorlar yönetiminde özel son teknoloji medikal cihazlar ile istenilen diş yapısına sahip olmak mümkündür.

Diş estetiği fiyatları; İşlemin gerçekleştirileceği kuruma, kurumun bulunduğu ile, kullanılan malzemelerin kalitesine ve çeşidine, yapılacak uygulamanın ve müdahalenin tekniğine göre değişir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı