Gündem

DJ Alpaslan Duman: Türkiye’de müzik sektöründeki değişimleri gençler yönlendiriyor

DJ Alpaslan Duman: Türkiye’de müzik sektöründeki değişimleri gençler yönlendiriyor

1982 doğumlu olan ve beş yaşından itibaren İstanbul’da yaşamaya başlayan DJ Alpaslan Duman 1,5 milyon takipçisi ile https://www.instagram.com/alpaslan_duman hesabı üzerinden müzikle ilgili paylaşımlar yaparken, hesabı sayesinde müzik sektöründe gençlerin etkisini de gözlemdiğini ifade ediyor. DJ Alpaslan Duman ‘’Türkiye’de müzik sektöründeki değişimleri gençler yönlendiriyor. Tabii ki bunda en önemli etken müzik platformlarını gençlerin çok daha fazla kullanmasının etkisinin olduğunu düşünüyorum. Kendi adıma gelişmeleri takip edebilmek adına sosyal medya hesaplarımı aktif olarak kullanıyorum. Ama şunu belirtmek isterim ki Türk gençleri müzik alanında gerçekten yetenekli ve ne istediklerini iyi biliyor. Bu nedenle ben de onları takip etmekten çok keyif alıyorum. Verimli ve başarılı çalışmalar yapmama yardımcı oluyor.’’ dedi.

DJ Alpaslan Duman; bizler gibi başarıyı yakalamış kişilerin gençleri desteklemesi gerektiğini düşünüyorum

Ülkemizde yaşayan gençlerin müzik alanında gerçekten başarılı olduğunu düşündüğünü ifade eden DJ Alpaslan Duman ‘’Bizler gibi başarıyı yakalamış kişilerin gençleri desteklemesi ve tecrübelerimiz ışığında onların gelişmesine yardımcı olmamız gerektiğini düşünüyorum. Her meslekte olduğu gibi müzikte de belli bir birikimin olması gerekiyor ve başarının yakalanabilmesi adına başlangıç oldukça zorlu geçiyor. O yüzden gençler motivasyonunu düşürmemeli ve çalışmaya devam etmelidir. Ben kendi adıma gençlerle deneyimlerini paylaşıyorum ki çıktıkları yolculukta onları desteklemenin ne kadar önemli bir adım olduğunu kendi yaşadığım süreçten iyi biliyorum. Bu nedenle gençlerle iletişime devam etmekten vazgeçmiyorum. Hayallerinin peşinden koşmayı unutmasınlar.’’ sözlerini söyledi.

DJ Alpaslan Duman Albüm Linkleri

  • https://open.spotify.com/album/2vsiCrOspnpW3oRNa6EWab
  • https://music.apple.com/us/artist/dj-alpaslan-duman/1539326359
  • https://www.deezer.com/en/artist/112746882
  • https://tidal.com/browse/artist/22091711
  • https://www.amazon.co.uk/We-Have-Yo-Fly-Free/dp/B08NJKP6W9

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı