Sponsorlu Bağlantılar

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

İzmir dudak dolgusu uygulaması günümüzde sıklıkla yapılan ve kadınların en fazla tercih ettikleri estetik uygulamalardan biridir. Dudak dolgusu bugün birçok estetik merkezinde yapılmaktadır.  Öncelikle tercih edilmesi gereken bu uygulamayı uzman doktorların yapmasıdır.  İlk doktor muayenesinde dudakların ne kadar hacme ihtiyacı olduğu tespit edilir ve kişinin fotoğrafları çekilerek uygulama sonunda nasıl bir dudak hacmine sahip olacağı hastaya gösterilir.

İzmir dudak dolgusu uygulamalarında her ne kadar hastanın beklentilerinin karşılanması önemli ise de doğal dudak dolgusu kullanılarak yapılan dolgu her zaman olması gereken ve tercih edilen olmalıdır.

İzmir Botoks Nedir?

İzmir Botoks günümüzde en yoğun kullanılan estetik uygulamalardan biridir. Ancak botoks yalnızca estetik sektöründe değil aynı zamanda uzun yıllardır tıpta kullanılan bir ilaçtır. İçeriği toksinden oluşur.  Botoksun özelliği uygulandığı kasları bloke etmesi ve kas hareketlerini durdurmasıdır.  Dolayısıyla yüze uygulandığında yüz mimikleri kullanılamayacağı için o bölgede kırışıklıklar açılır ve tekrar oluşması önlenir.  Botoksun en büyük avantajı enjekte edildiği kasları bloke etmesidir.  Diğer kaslar üzerinde etkili değildir.

İzmir Botoks Fiyatları

İzmir botoks fiyatları yapılan merkeze, hekimin tecrübe ve donuna bağlı olarak değişiklik gösterse de fiyatların farklılığı genellikle kişinin hangi bölgesine ne kadar botoks uygulanacağı ile ilgilidir.  Yüz bölgesinde genellikle iki kaşın arası,  göz çevresi ve kazayağı denilen bölge,  dudak üstündeki dikey çizgiler gibi bölgelere uygulanır.  dolayısıyla ne kadar enjeksiyon yapılacağına ilk muayenede hekim tarafından karar verilir.  Dolayısıyla doğru fiyat belirlenmesi de ilk muayene de oluşturulur. İzmir Botoks son derece önemli estetikler arasında yer almaktadır.

Lazer Epilasyon Yaptıranlar

İzmir lazer epilasyon uzun yıllardır gerek Türkiye’de gerekse dünyada birçok kadın ve erkek tarafından tercih edilen ve istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmanın temel yollarından biridir.  İzmir lazer epilasyon uygulaması kullanılmaya başladığı günden itibaren oldukça gelişmiştir.  Günümüze birçok farklı cihazla İzmir lazer epilasyon yapılmaktadır.  Başlangıçta çok başarılı olan aleksandrite lazer,   cilt tipi konusunda seçici olan cihazlardan biridir.  Bu nedenle genellikle açık tenli cilt ve koyu kıl yapısına sahip olan kişilerde çok daha başarı oranı yüksekti.  Ancak günümüzde farklı cihazlar hem cilt ve kıl tipi ayrımını ortadan kaldırmakta hem de kişi lazer epilasyon uygulaması sırasında hiçbir acı ve ağrı hissetmemektedir.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

İzmir dudak dolgusu kadınların estetik uygulama konusunda en fazla tercih ettiği estetik işlemlerden biridir.  İzmir dudak dolgusu kişileri daha çekici ve dudakları daha hacimli gösterir.  Bu da yüze estetik bir görüntü kazandırır.  Dudak dolgusunda kullanılan hiyalüronik asit insan vücudunun yabancı olmadığı ve insan vücudunun ürettiği bir maddedir. İzmir dudak dolgusu yüze daha genç bir görünüm kazandırır.  Aynı zamanda dudaklar hem çok daha nemli hem de çekici hale gelir.  Dolgu uygulamaları,  ya yapısal olarak ince dudaklı kişilere ya da yaşa bağlı olarak hacmini yitiren dudaklara uygulanır.  Her iki durumda da dudak hacimli ve çekici hale gelir. İzmir dudak dolgusu gelişmiş uygulamalar kullanılarak yapılmaktadır.

Dudak Dolgusu Etkisi Ne Kadar Sürer?

İzmir dudak dolgusu uygulaması hiyalüronik asit kullanılarak yapılmaktadır.  Hiyalüronik asit insan vücudunun ürettiği bir maddedir.  Bu nedenle dudak dolgusu hem daha sağlıklı hem de hiç bir reaksiyona sebep olma olmaz.  Ancak hiyalüronik asit kullanılarak yapılan dudak dolgusu yaklaşık olarak 6 ay ile 2 yıl gibi bir süre kullanılır.  Bu süre içinde hiyalüronik asit erir ve dudak eski haline dönüşmese bile oranda hacim kaybı olur. Günümüzde kalıcı dudak dolgusu uygulamaları da yapılmaktadır.  Fakat bunlar uzmanlar ve hekimler tarafından kesinlikle tercih edilmez.  Çünkü hem sağlıklı olmaz hem de dudakta alerjik reaksiyonlara sebep olma riski taşır.  Bu da son derece sağlıksız bir durumdur.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı