Sponsorlu Bağlantılar

Elektrikli Sandalyenin Tarihi ve Dizaynı

Elektrikli Sandalyenin Tarihi ve Dizaynı

R.A. Harding şirketi tarafından elektrikle çalışan ilk üç tekerlekli bisiklet 1930 yılında Electric Power Wheelchair adıyla yapıldı. George Klein II. Dünya Savaşı’ndan sonra yaralı gazilere yardım etmek için elektrikli tekerlekli sandalyeyi icat etti. Elektrikli sandalye sürücü sistemi, pil, kumandası ve koltuk şekilde tasarlanmıştır. Kişilerin hareket etmesini sağladığı için oldukça güvenilir olmaları gerekir. Amerika Birleşik Devletleri’nde Medicare, elektrikli sandalyeyi dayanıklı tıbbi ekipman sınıflandırmasına almıştır. Elektrikli sandalyeler 4 tekere sahiptir, katlanabilir yapıdadırlar.

Elektrikli Sandalyenin Sınırlamaları Neler?

Otobüslerde bulunan araçlarında tekerlekli sandalye alanları ve tekerlekli sandalye asansörleri gibi erişim uyarlamaları genellikle tipik bir manuel tekerlekli sandalye için yapılmıştır. Elektrikli sandalyeler manuel tekerlekli sandalyelerin boyut ve ağırlık sınırlarını sıklıkla aşmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı