Ekonomi

Emlak Konut’un 2. çeyrek faaliyet raporu

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin  2. çeyrek faaliyet raporu açıklandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Genel Müdür Hakan Gedikli, şunları kaydetti:

”2020 yılının ikinci çeyreğinde 8 milyar 995 milyon TL (KDV Hariç) değerinde 932 bin metrekare satılabilir alan büyüklüğünde 6.477 adet ünitenin satışını gerçekleştirdik. 2020 yılı ilk yarısında ise toplamda 10,2 milyar (KDV Hariç) değerinde satış ve ön satış gerçekleştirerek 2020 yılı hedefimizin yaklaşık 2 katına ulaşmış bulunmaktayız. Yapılan 10 milyar 200 milyon TL (KDV Hariç) lik satışlardan elde edilen Emlak Konut şirket payı geliri 5 milyar 773 milyon TL (KDV Hariç)’dir. ‘Hayallerini Erteleme Türkiye’ kampanyasının bilanço yansımalarını tahakkuk esasına göre ilerleyen çeyreklerde daha net göreceğiz. 2020 yılı ilk yarısı itibariyle finansal sonuçlarımıza baktığımızda, yıl sonu hedeflerimize paralel, inşası tamamlanan projelerimizle ve teslimi gerçekleşen bağımsız bölümlerle yılın ilk yarısında 238 milyon TL tutarında bir karlılık elde ettiğimizi görüyoruz. Yapımına devam edilen arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı projelerimizde minimum garanti edilen Emlak Konut pay 9 milyar 673 milyon TL seviyelerindedir. Yıl sonu teslimini hedeflediğimiz gelir paylaşımı modeli projelerimizin tamamlanma oranı %77 seviyesindedir. Ayrıca yıl başından günümüze, gelir paylaşımı ve anahtar teslimin modeli projelerimizden yaklaşık 1.565 konut ve ticari üniteyi müşterilerimize zamanında teslim etmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yıl sonuna kadar tamamlanacak projelerimizle birlikte yaklaşık 6.500 bağımsız bölümü müşterilerimize teslim etmeyi hedefliyoruz. Şirketimiz yaklaşık 3 milyar 973 milyon TL değerinde, 2 milyon 985 bin metrekare ihale edilmemiş arsayı portföyünde bulundurmaktadır. Şirketimizin sürdürülebilir
başarısının temel taşı olan gelir paylaşımı modeli ve anahtar teslimi proje ihalelerimize yılın ikinci yarısında da devam edeceğiz.”
 

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı