Erbakan: Amerikan üsleri kapatılmalı!

ANKARA (İGFA) – Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın şehri Kudüs’ün yıllardır işgal altında tutulduğunu belirterek, İsrail rejiminin bugün de tüm dünyanın gözü önünde Gazze’de apaçık bir insanlık suçuna imza attığını söyledi.

Sivil, savunmasız ve masum Filistinlilere karşı, kadın, çocuk, yaşlı, engelli demeden vahşet politikası uygulandığını ifade eden Erbakan, Gazze şehitlerine Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diledi.

Erbakan, İsrail’in yıllardır orantısız güç kullandığını dile getirerek, “Gazze’deki olaylar karşısında uluslararası toplumun sessiz kalması, herhangi caydırıcı somut bir önlem alma yoluna gitmemesi, sadece konuşma ve kınamayla yetinmesi hatta başta Amerikan yönetimi olmak üzere işgalci rejime arka çıkılması maalesef işgalci rejimi daha da cesaretlendirmekte, mazlum Filistin halkını daha da yalnızlığa itmektedir. Filistin’in kurtuluşu bugün Türkiye’nin ayağa kalkmasına ve Türkiye’nin öncülüğünde kurulacak olan bir İslam birliğine bağlıdır.” dedi.

Gazze’de yaşananlar konusunda başta Türkiye olmak üzere tüm İslam aleminin somut ve caydırıcı önlemleri bir an önce hayata geçirmesi gerektiğini belirten Erbakan, “Gün bugündür. Gün İslam alemi olarak mazlumlar için zulme karşı ayağa kalkma, kıyama durma günüdür. Ne yapacaksak bugün yapmamız gerekir. Osmanlı’nın torunları olarak bizlerin yapması gerekir.” diye konuştu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, siyonist teröre dur demek isteniliyorsa mutlaka yaptırım uygulanması gerektiğini ifade ederek, “İsrail’deki büyükelçi geri çağrılmalı, Ankara’daki İsrail büyükelçisi acilen geri gönderilmeli, Amerika’nın Kürecik ve İncirlik üsleri kapatılmalı, petrol başta olmak üzere bütün stratejik maddelerin İslam ülkeleri tarafından Amerika ve İsrail’e satışı acilen durdurulmalıdır.” çağrısında bulundu.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -