Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Şikayet Var Mı?

Hakkında Şikayet Var Mı?

Telefon numarası sorgulama işlemi telefonla arayarak yapılabileceği internetteki no sorgulama siteleri aracılığıyla da yapılabilmektedir. Telefonla arama yaparak Bilinmeyen Numaralar hizmetinden faydalanmak ücretlidir. Fakat hakkında bilgi edinilmek istenen numarayı internetten aratmak ücretli değildir.

Neler Öğrenilebilir?

İnternetteki telefon numarası sorgulama siteleri sayesinde bir telefon numarasının nerenin telefonu olduğu öğrenilebilir. Aramanın hangi ilden ya da ülkeden geldiği, hangi gsm operatörü aracılığıyla gerçekleştirildiği, hakkında şikayet olup olmadığı bu yolla anlaşılabilir. Telefon numarası arama siteleri aracılığıyla, bazen numaranın kimin üzerine kayıtlı olduğu ve ne zamandan beri kullanımda olduğu gibi soruların cevaplarına ulaşabilmek de mümkündür.

0850 Hangi Ülke?

0850 yurt dışına ait bir alan kodu değildir. 00850 Kuzey Kore’nin alan koduyken, 0850 Türk Telekom’a aittir. 0850 nerenin telefonu sorusunun cevabına ulaşmaya çalışan kullanıcılar genellikle bir kurum ya da iş yeri telefonu tarafından arandıklarını öğrenmektedir. 0850 alan kodu, kurum ya da iş yeri şehir değiştirse bile alan kodu değişikliğine gerek duyulmaması amacıyla alınan bir alan kodudur. 0850 alan koduna dair kimi şikayetler bulunduğu gibi kimi iyi yorumlar da söz konusudur.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı