HORASIS Global Topantısı Gaziantep’te

GAZİANTEP (İGFA) – Ev sahibi ülke ve şehrin konuk ülkelerle politik diyaloglara girmesini sağlayacak toplantıda 140’ı üst düzey olmak üzere 300 katılımcı yer alacak. Sürdürülebilir yükselen piyasaların yenilenmesini ve gelişimini amaçlayan, 2005 yılında kurulan İsviçre’nin Zürih kenti merkezli bağımsız, uluslararası düşünce kuruluşu HORARIS’in düzenleyeceği, 2 gün sürecek toplantı şirketleri ve toplumları ilgilendiren konulara odaklanan hükümet yetkililerini, bilim insanlarını ve aydınları, iş insanlarıyla bir araya getirecek.

TOPLANTI, GAZİANTEP’İN EKONOMİK HAYATINA KATKI SAĞLAYACAK

İngiltere’nin Liverpool ve Portekiz’in Cascais şehirlerinden sonra Gaziantep’in ev sahipliğinde yapılacak toplantıyla, en büyük doğal afetlerinden birini geçirmiş bölgeye daha fazla dikkat çekilmesi, ticari hayatın yeniden canlanarak temelinin sağlamlaştırılması sağlanacak.

Kurum tarafından inovasyon, teknolojik, lojistik, turizm ve kültür merkezi olması özellikleriyle global toplantıya ev sahibi seçilen Gaziantep, toplantı ile birlikte çok uluslu şirketlerin bölgesel ofisleri için de tercih nedeni olabilecek. Uluslararası şirketler için yeni bir merkez olarak gösterilecek Gazi şehir, altyapısını kullanılması amacıyla yabancı yatırımcıları teşvik edecek. Gaziantep’te merkez kurmak amacıyla yüksek teknoloji girişimcileri ve startuplar teşvik yaratırken, kent, bölgesinde güçlü bir ticaret merkezi olma hedefine ilerleyecek.

TOPLANTILARDA EKONOMİ, İSTİHDAM GİBİ KONULAR KONUŞULACAK

Her yıl HORASIS Çin Toplantısı, HORASIS Hindistan Toplantısı ve HORASIS Asya Toplantısı olmak üzere bölgesel toplantılar düzenleyen kuruluş, ayrıca senede bir sefer yapılan Global Toplantı ile şirketlerle farklı alanların uzmanlarını ve yetkililerini bir araya getiriyor. Toplantılarda yapılan tartışmalar arasında genellikle ekonomik büyüme, yenilik, göç ve eşitsizlik gibi konular yer alıyor.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -