Ekonomi

İnvision Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın kuruluşu

İnvision Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın kuruluşuna ilişkin SPK’ya başvuru yapıldı.

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

”Şirketimiz tarafından bir girişim sermayesi yatırım ortaklığı kurulmasına karar verildiği pay sahipleri ve kamuoyuna açıklanmış ve 07 Ocak 2021 tarihli özel durum açıklaması kapsamında ise girişim sermayesi yatırım ortaklığı kuruluş izninin alınabilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı’na başvuruda bulunulduğu pay sahipleri ve kamuoyuna duyurulmuştu. Yönetim kurulu kararı kapsamında, şirketimiz tarafından iştirak edilecek girişim sermayesi yatırım ortaklığının unvanı belirlenmiş ve şirketimiz tarafından iştirak edilecek sermaye miktarında değişiklikler yapılmıştır. Anılan yönetim kurulu kararı ile birlikte şirketimizin 23.12.2020 tarih ve 2020/35 sayılı yönetim kurulu kararının iptaline, şirketimiz tarafından Sermaye Piyasası Kurulu’nun Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği’ne uygun surette paylarını halka arz etmek üzere 150.000.000 Türk Lirası tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 30.000.000 Türk Lirası tutarında başlangıç sermayesine sahip İnvision Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi’nin kurulmasına, şirketin 30.000.000 Türk Lirası tutarındaki başlangıç sermayesinin her biri 1 Türk Lirası itibari değere sahip 300.000 adet (A) grubu nama yazılı pay ve 29.700.000 adet (B) grubu nama yazılı paya ayrılmasına, şirketimiz tarafından İnvision Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi’ne %65,61 oranında iştirak edilerek her biri 1 Türk Lirası itibari değerde 153.000 adet (A) grubu pay ve 19.530.000 adet (B) grubu paya karşılık gelen toplamda 19.683.000 Türk Lirası’nın nakden taahhüt edilip kuruluş iznini takiben ilgili ticaret sicil müdürlüğü nezdinde tescili işlemleri sırasında ödenmesine, İnvision Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi’nin kuruluş ve faaliyete geçme işlemlerinin tamamlanması amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu, Ticaret Bakanlığı, ticaret sicil müdürlükleri ve diğer ilgili kurumlar nezdinde her türlü başvuru, iş ve işlemlerin yapılması için şirketimiz genel müdürü Osman Şahin Köşker’in yetkilendirilmesine
oy birliği ile karar verilmiştir.”
 

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı