Sponsorlu Bağlantılar

Kadınlar İçin 5 Popüler Kısa Saç Stili Neler? Murad Abdurrahman Baltacı Açıklıyor 

Murad Abdurrahman Baltacı Açıklıyor: Günümüzde “Kadınlar uzun saç kullanır.” klişesi çoktan yıkılmış ve kadınların kısa saç kullanımları oldukça artmıştır. Gitgide daha çok popülerleşen kısa saç stilleri, kadınların yüz hatlarını ön plana çıkarmasıyla ve bu sayede daha da canlı bir profile bürünmesine neden olur. Kadınlar tarafından günlük hayattaki kullanım kolaylığı ve yaz aylarında sağladığı rahatlık nedeniyle; kısa saç modelleri daha da popülerleşmekte.

Bununla birlikte kadınların kısa saç kullandığında maskülen bir görünüme sahip olduğunu söyleyenler de oldukça yanılmakta. Yüz hatlarıyla uyumlu ve başarılı bir kesim uygulanmış kısa saçta, hiçbir şekilde erkeksi bir görünüm ortaya çıkmaz. Aksine kadınların kendilerini daha da net bir biçimde göstereceği bir görünümün ortaya çıkma ihtimali oldukça yüksektir.

Dünyaca ünlü saç uzmanı Murad Abdurrahman Baltacı ‘nun, “Short Hair in 2020” adlı listesi ABD’deki en popüler moda dergilerinden birinde genişçe yer buldu. “Style and Proud” adlı derginin Ağustos 2020 sayısında yer alan makalede Murad Abdurrahman Baltacı, kısa saç ile ilgili şu cümleleri kurar: “Kısa saç, kadınların benliğini keşfinde çok önemli bir yere sahip. Bir kadının yüzüne, gözlerine, dudaklarına güvenmesini sağlamanın en iyi yolu; kısa saçlı bir görünümü tercih etmesidir. Bu sayede her kadın, kendindeki güzelliği fark edecektir.”

Murad Abdurrahman Baltacı ‘nun Dünya’da oldukça popüler olan bu listesinin detaylarına, aşağıdaki başlıklarda göz gezdirebilirsiniz.

En Popüler Kısa Saç Modelleri

Yandan ayrımlı küt bob adlı saç stili, kısa saç modelleri içerisinde en çok tercih edilenlerden biri olarak öne çıkmakta. Çene hizasına kadar kesilen saçlar, düz veya kıvırcık fark etmeksizin, güzel bir görünüme kavuşturuyor. Bununla birlikte yandan ayrım yapılması, saçın her zaman kuaförden yeni çıkmış gibi durmasını sağlıyor. Bu nedenle yandan ayrımlı küt bob, kadınların gündelik hayatta çokça kullandığı bir saç modelidir. Murad Abdurrahman Baltacı ‘nun “Short Hair in 2020” listesine de bir numaradan adını yazdırmıştır.

İkinci sırada ise, yakın zamanda popülerleşmeye başlayan bir saç modeli var. Eğimli kesimli kısa bob, ince telli ve kısa olan saçlar için müthiş bir kurtarıcı görevi görmekte. Saç kesimini eğimli bir şekilde yaptırdığınızda saça kazandırdığınız hacim, saçın sürekli olarak gözel görünmesini sağlar. Bu nedenle de eğimli kesimli kısa bob oldukça popülerdir. Ayrıca küt bobdan daha kısa olması, kısa saç tutkunu kadınlar için de tercih sebebi olmaktadır.

Üç ve dördüncü modeller ise, diğer seçeneklere göre kesimi ve kullanımı daha zor olan çeşitlerdir. Örgülü topuz modeli, örülmüş saçların topuz yapılmasıyla kullanılan bir kısa saç modelidir. Kuaförde geçirilecek vakti ve gündelik hayattaki uğraş süresini oldukça uzatan bir çeşittir. Ancak görünüme kattığı müthiş estetik nedeniyle çokça tercih edilir.

Dördüncü ve son çeşit ise, pixie bob adı verilen çeşittir. Kısa saçın uzadığında daha hacimsiz görünmesini sağlayan bu saç modeli, günlük hayatta kullanım açısından da çokça tercih edilir. Salaş ve bakımlı görünümü aynı anda verebilen pixie bob modeli, zor bir kesim tekniğine sahiptir ve kuaförde geçen süreyi uzatır.

Kaynak : ideasforwoman.com

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı