Gündem

Kalem Etek Kombinleri

Kalem Etek Kombinleri

Kalem etek kombinleri zamansız kombinlerdir. Öyle ki geçmişten günümüze kadar gelen bir parça olan kalem etek her daim kullanılan bir parçadır. Asla modası geçmediği için hemen her kadının dolabında en az 1 tane bulunur.

Kalem etek hanım hanımcık diye tabir ettiğimiz bir tarza sahiptir. Hem iş hem de günlük kombinlerde rahatlıkla kullanılabilir.

 

Kalem Etek Kombini Nasıl Yapılır?

Tüm bunların dışında kalem etek kombini nasıl yapılır sorusunu da cevaplayalım.

Peki kalem etek nedir? Kalem etek genellikle dizin hemen altında biten ve dar kesim olan çoğunlukla arkada yırtmacı bulunan bir etek türüdür.

Hem kış hem de yaz kombinlerinde kullanılabilecek yapıdadır.

Gömlek, kazak ve bluz ile tamamlanarak rahatlıkla kullanılabilir.

Kalem etek kullanmak için genellikle uygun bir fiziğe sahip olmak gerekir. İnce uzun boylu hanımlar bu tür etekleri rahatlıkla kullanabilir.

Bu tür etekler özellikle basen ve kalçayı ön palana çıkardığı için bu bölgelerde fazlalığı olan hanımların böyle eteklerden kaçınması gerekir.

Kalem etek kombinleri yaparken öncelikle kullanacağınız yere göre kombin yapmak gerekir. Eskiden yalnızca stiletto ile kalem etek kullanılır iken artık spor ayakkabılar ile de kalem etekleri kombinleyebiliyoruz.

Eğer işe gidiyor iseniz topuklu stilettolar veya babetler ile kalem eteğinizi kombinleyebilir ve üzerine de bluz ya da kazağa ek olarak ceket de tercih edebilirsiniz.

Günlük bir kombin yapıyor iseniz de spor ayakkabı ve mevsime göre kazak ya da oversize gömlek ya da t-shirt ile kombininizi tamamlayabilir ya da tamamen spor bir görüntü yakalamak için kot ceket de tercih edebilirsiniz.

Özel bir gün için kalem etek kobini yapacak iseniz, parlak kumaştan veya saten kumaştan bir gömlek ya da deri bir bluz tercih ederek eteğinizi kombinleyebilirsiniz.

Bunların dışında eğer kalem eteğiniz desenli ise desensiz bir üst tercih etmeniz doğru olacaktır. Ya da tam tersi sade bir kalem eteğiniz var ise hareketli üstler ile kalem eteğinizi kombinleyerek şık kombinler elde edebilirsiniz.

Kısaca özetlemek gerekirse kombin yaparken; fiziğiniz, kullanım alanınız ve renkleri göz önünde bulundurmanız gerekir diyebiliriz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı