Sponsorlu Bağlantılar

Katarakt Ameliyatı Nedir?

Katarakt Ameliyatı Nedir?

Katarakt ameliyatı, akıllı merceklerin göze yerleştirilerek hipermetrop, miyop ve bulanıklığı ortadan kaldıran bir ameliyat türüdür Alanında uzman hekimler tarafından yaklaşık 10 dakikalık bir süre içerisinde uygulanmakta olan bu ameliyatın temelinde akıllı mercek uygulaması yer alıyor.

Gözlerin bulanıklığından kurtulması, net görebilmesi, yakın ve uzağa dair görüş sorunlarından kurtulması için akıllı lensin uygulandığı katarakt ameliyatı hayata geçiriliyor. 10 dakikalık bir süre içerisinde yapılan bu ameliyatın oldukça hızlı ve profesyonel şekilde yapılmasının en büyük nedeni ise tamamen gelişmiş teknoloji ve lazer uygulamalarının kullanılmasıdır.

Katarakt Ameliyatı Nedir?

Göz sağlığına yeniden en net şekilde kavuşabilmek için uygulanan bu ameliyat türü sayesinde bulanıklık, miyop ve hipermetrop gibi uzak ve yakını görmeme sorunları ortadan kalkıyor. .  Gözlerde bulanık görme meydana geldiği takdirde bir an evvele en uygun tedavi yöntemine karar verilir ve gözlerin deformasyonundan kurtulması sağlanır.

Katarakt Ameliyatı Fiyatları

Gözlerde meydana gelen içsel bozuklukların tedavisinde katarakt ameliyatı öncelikli tedavi yöntemi olarak tercih ediliyor. Aynı zamanda bu ameliyatla birlikte gözlere akıllı mercekler konuluyor. Bu akıllı lenseler ya da mercekler sayesinde artık gözlüklerinize de diğer lens gruplarınıza da veda etmenizin vakti gelmiş demektir. Rahatlıkla ve gözlerinizin sağlıklı bir şekilde görmesine şahit olarak hayatınıza devam edebilirsiniz. Oldukça basit bir şekilde uygulanan ve alanında uzman doktorlar tarafından yapılan katarakt ameliyatı fiyatları en çok merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor.

Bulanık Görme Hangi Durumlarda Yapılır?

Gözlerde meydana gelen bulanıklığa dair birçok sebep mevcut olabilir. Yaş gruplarına göre ve göz içinin deformasyon durumuna göre bulanıklığın seviyesinde ve tedavi yöntemlerinde de farklılıklar meydana gelebilir. Bulanıklık, çok fazla ekranla muhatap olma sonucunda, çok yakından ya da çok uzaktan okuma yapma sonucunda, beslenme bozuklukları sonucunda, yaşın ilerlemesi sonucunda ve çevresel ya da genetik faktörlerden ötürü meydana gelebilir.

Uygun bir tedaviyle ve uzman bir doktor sayesinde göz sağlığına yeniden kavuşabilirsiniz. Kısa sürede göz sağlığına yeniden kavuşabileceğiniz bu ameliyata dair en çok merak edilen konular arasında bulanık görme ve benzeri durumların kesin bir şekilde ortadan kalkıp kalkmadığıdır ve tedavi kesin çözümdür.

Bulanık Görme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Göz hastalıkları arasında en sık meydana gelen rahatsızlıklardan biri bulanık görme olarak bilinir. Oldukça zorlu bir görüş mesafesi sunan bulanıklıktan kurtulmanın en etkili yolu ise katarakt ameliyatı olarak akıllı mercek yönteminden faydalanmaktır.

Kısa sürede uygulanan ancak uzun ömürlü bir tedavi yöntemi olan bu tedavi sayesinde uzağı da yakını da çok daha net görmeye devam edebilirsiniz. Göz sağlığı oldukça önem arz eden durumlardan birisidir ve bulanıklık geldiği zaman her yeri bulanık görmek gerçek anlamda zordur.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Yediden yetmişe her yaş grubunda genç ve yaşlı ayrımı yapmaksızın bulanıklık, miyopluk ve hipermetrop meydana gelebilir. Bu durumda akıllı lens uygulaması yapılabilir. Yaş ayrımı olmadan, özellikle de kataraktı ilerlemiş olan hastalara rahatlıkla akıllı mercek tedavisi uygulanıyor. Hastaların özel bir sebebi ya da farklı bir hastalığı yoksa, kısa süre içerisinde ameliyata geçilir ve 10 dakikalık bir süreye sahip olan bu ameliyat uzman doktorlar tarafından yapılır.

Akıllı Lens Fiyatları

Bu durumda en çok merak edilen konular arasında akıllı lens fiyatları nedir diye merak ediliyor. Katarakt ameliyatında, son derece gelişmiş teknoloji ve lazer tedavisine yer verilerek kesin çözüm olan bir tedavi uygulanıyor.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı