Ekonomi

Kent Gıda payları POİP’te işlem görecek

Kent Gıda Maddeleri Sanayii ve Ticaret A.Ş paylarının Piyasa Öncesi İşlemler Platformu’nda (POİP) işlem göreceği bildirildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Borsa İstanbul’un yeni pazar yapılanması kapsamında borsadaki fiili dolaşım oranı yüzde 5’in altında olan şirketlerin POİP (Piyasa Öncesi İşlemler Platformu) adı verilen pazar/platformda işlem görmeye başlayacağı ifade edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Bilindiği üzere şirketimizin borsadaki fiili dolaşım oranı yüzde 0,54’tür. Yüzde 99,46 ile ana hakim ortak konumunda bulunan Cadbury Schweppes Overseas Limited’in borsadaki fiili dolaşım oranını artırmaya yönelik tarafımıza iletilen bir kararı bulunmamaktadır. Şirketin mevcut hali dikkate alındığında, şirket hisselerimiz 01.01.2020 tarihinden itibaren Borsa İstanbul’un 17.09.2020 tarih ve 2020/58 sayılı pay piyasası pazar yapılanması ilişkin duyurusunda belirtildiği üzere Piyasa Öncesi İşlemler Platformu (POİP) adı verilen pazarda işlem görmeye başlayacaktır.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı