Sponsorlu Bağlantılar

Kıl Dönmesi Nedir, Nasıl Meydana Gelir

Kıl dönmesi özellikle erkekler tarafından yaşanan ve ciddi bir sorun haline dönüşebilen hastalıktır. Kıl dönmesi hastalığı kişinin vücudundaki kılların düşerek deri altına inmelerinden dolayı gerçekleşmektedir. Bu sorun çoğunlukla kuyruk sokumu bölgesinde meydana gelir.

Yukarıdan düşerek kuyruk sokumu bölgesinde biriken kıllar, hijyene de yeteri kadar dikkat edilmemesi durumunda veya çeşitli sebeplerle zamanla orada kalarak deri altına girmektedirler. Bundan dolayı da bölge içerisinde apseler oluşabilmektedir. Zamanla görülen semptomların arttığı bu hastalığın bir diğer ismi pilonidal sinüstür. Hastalık ilerledikçe kişinin yaşam kalitesini oldukça aşağılara çekmektedir.

Pilonidal Sinüs (Kıl Dönmesi) tedavisi nasıl olmaktadır?

Erkeklerde ciddi rakamlarda meydana pilonidal sinüs hastalığına birden fazla tedavi yöntemi bulunmaktadır.

Öncelikle kıl dönmesi çoğunlukla kendi kendine düzelmemekte ve bir müdahale gerektirmektedir. Bu müdahale rahatsızlığın durumu ve hasta için uygun tedavilere göre değişebilir. İlerlemiş hastalar için ameliyatla bir kesik açılarak bölge temizlenebilir ve ardından kesik kapatılır. Bu ameliyat sonrası kişi bir süre boyunca pansuman yaptırmalıdır ve normal hayata dönmeniz birkaç hafta veya üzerinde zaman alabilmektedir.

Bu yüzden ameliyat yöntemi daha uzun bir süreç aldığı için hastalar daha alternatif yollar aramaktadır. Kıl dönmesi tedavisi için bu alternatif yollar da mevcuttur. Kişiler lazer tedavisi ya da mikrosinüsektomi yöntemlerini kullanarak bu sorunları yaşamadan tedavi olabilmektedir.

Mikrosinüsektomi yöntemiyle ameliyat sonrasını düşünmeye gerek yok

Ameliyat olunması durumunda yaşanacaklar sizin yaşamınızı olumsuz anlamda etkileyebilir. Yapmanız gereken işler aksayabilir, gitmeniz gereken yerlere gidemeyebilirsiniz. Bunun yerine dakikalar içerisinde hastalığın çözümü ve hiçbir zaman kaybına gerek olmayan mikrosinüsektomi yöntemi sayesinde hastalığı ortadan kaldırabilirsiniz. Küçük bir kesi sonrası bölgenin içerisindeki kıllar temizlenir ve bu işlem 10 dakika civarında tamamlanır.

İşleminiz bittikten sonra evinize rahatlıkla gidebilirsiniz ve ameliyat sonrası yaşayacağınız işlemlerin hepsinden kurtulmuş olursunuz. Rahatsızlığı yaşamadığınız günlerdeki refaha sizi çok kolay şekilde kavuşturabilecek olan mikrosinüsektomi yöntemi ayrıca ameliyat için yapacağınız masraftan daha uyguna gelmektedir. Böylece daha uygun bir harcama ile daha yüksek refah elde edebileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı