Sponsorlu Bağlantılar

Kök Hücre Tedavi Yöntemleri

Kök Hücre Tedavi Yöntemleri

Günümüzde birçok doğumsal hastalık, bazı kan hastalıkları ve kanser türlerinin tedavisinde kullanılan kök hücre tedavisi yöntemi, başarılı sonuçların elde edildiği bir tedavi yöntemidir. Kişilerin kendi vücutlarından ya da uyumlu başka donörlerden alınan kök hücreler, hastalara damar yolundan enjekte edilir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kök hücre tedavi yöntemlerinde de birçok yenilik ve tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı laboratuvarlarda çoğaltılan hücreler, hasarlı bölgeye enjekte edilerek dokuların iyileştirilmesi sağlanır. İnsanların yaşamını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi için vücudunda dokularda ve organlarında farklı görevlere sahip hücreler bulunur. Bu hücreler, vücutta hasarlı bölgeye geçerek bölgenin yenilenmesini sağlar. Günümüzde kök hücre ile cilt gençleştirme tedavilerinde oldukça başarılı ve etkili sonuçlar elde edilir.

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme

Kök hücre ile cilt gençleştirme ciltte meydana gelen kırışıklık, sarkma, sivilce, akne gibi birçok sorunun giderilmesinde kullanılan bir yöntemdir. Yaşın ilerlemesi, genetik yapı gibi nedenlerden dolayı ciltte kırışıklık, sarkma gibi deformasyonlar meydana gelir. Yaşlanmanın ilk belirtileri, yüz bölgesinde meydana gelir. Yüzde meydana gelen kırışıklık ve sarkmalar, kişilerin olduğundan daha yaşlı ve sürekli yorgun ve donuk bir yüz ifadesine sahip olmasına neden olur. Kadın, erkek herkeste meydana gelen bu kırışıklıklar ve sarkmalar, kişilerin hem psikolojik açıdan hem de sosyal açıdan rahatsız olmasına sebebiyet verir. Kök hücre ile cilt gençleştirme kişilerin, kendi vücutlarından alınan kök hücrelerin çoğaltılarak deformasyon görünen yerlere enjekte edilmesi işlemidir. Herhangi bir zararı veya alerjik tepki oluşturmayan kök hücre tedavisinde, yaş sınırlaması da yoktur.

Cilde Kök Hücre Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Kök hücre ile cilt gençleştirme tedavisi için kişilerin belirli bölgelerinden biyopsi yardımı ile doku örneği alınır. Alınan bu hücreler, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kök hücre laboratuvarlarına gönderilerek çoğaltılması sağlanır. Yaklaşık 30 ile 45 gün sürede çoğalması beklenen hücreler, vücutta hasarlı görülen bölgeye enjekte edilir. Bu işlem, uygulanacak bölgeye göre yaklaşık yarım saat ile 2 saat gibi bir süre içerisinde tamamlanır. Toplamda 3 kere yapılması gereken kök hücre tedavisi uygulamaları, birer ay arayla tekrarlanır. Kök hücre ile cilt gençleştirme işlemlerinde, kişilerin yüzüne herhangi bir kesi izi oluşmadan yapılan ve uzmanlık gerektiren bir tekniktir. Kısa süre içerisinde tamamlanan bu işlem, kişilere konfor ve rahatlık sunmaktadır.

Uygulama Tekrarlanabilir mi?

Kök hücre ile cilt gençleştirme kırışıklık, sarkma, güneş lekeleri, sivilce, akne, kesik ve yara izleri gibi birçok sorunun giderilmesinde uygulanan bir yöntemdir. Kök hücre ile cilt gençleştirme yöntemini uygulanan kişilerde, yaklaşık 9 ay ile 1 yıl sonra yaklaşık 10 yıl önceki görünümlerini kavuşması sağlanır. Oldukça etkili ve başarılı bir yöntem olan kök hücre ile cilt gençleştirme işlemi, kişilerin isteğini doğrultusunda 1 yıl sonra tekrarlanması mümkündür. Tamamen kişilerin vücudunda bulunan hücrelerin nakledilmesi işlemi olduğundan, vücut ve cilt için herhangi bir risk söz konusu değildir. İşlemin etkileri, ilk seanstan sonra görülmeye başlar. Fakat istenilen görünümün elde edilmesi için yaklaşık 9 ay ile 12 ay arasında bir sürenin geçmesi gerekir.

Kök Hücre Tedavi Fiyatları

Kök hücre ile cilt gençleştirme tedavi fiyatları hakkında güncel ve detaylı bilgi için işlemin gerçekleştirileceği kurum ve uzman hekim ile görüşme sağlanması daha faydalı olacaktır. Birçok hastalığın giderilmesinde oldukça etkili olan kök hücre tedavisi, günümüzde son teknolojik aletler ve cihazlar ile gerçekleştirilir. Kök hücre tedavisi işlemleri, profesyonellik gerektiren ve uygulama uzmanlığı bulunan uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. İşlemin fiyatları; kök hücrenin uygulanacağı bölgeye, hastanın hasatlık durumunda ve seans sayısına göre değişir

https://www.drfatihgokalp.com/kok-hucre-ile-cilt-genclestirme/ ß hakkında bilgi için hemen sitemizi ziyaret edin.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı