Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer Epilasyon Merkezleri

 

Şişli lazer epilasyon merkezlerinin sayısı son dönemlerde büyük bir artış göstermiştir. Bu durumun meydana gelmesinin temelinde başta kadınlar olmak üzere insanlarda estetik kaygıların ön plana çıkmaya başlaması yer almaktadır. Daha pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip olmak isteyen kişiler açısından lazer epilasyon son derece avantajlı bir yöntemdir. Hem klasik yöntemlerde olduğu gibi ağrı verici bir uygulama değildir hem de sorunun kökten çözümünü sağlamaktadır. Bu sayede de kişisel bakım için harcanılan zamanlar kişilere kalmaktadır.

 

Lazer Epilasyon Nedir?

 

Lazer epilasyon, kıl köklerine lazer ışınları enjekte eden bir cihazın, epilasyon uygulanmak istenilen bölgeye uygulanmasıdır. Bu yöntem son derece acısız ve kısa sürelidir. Beşiktaş lazer epilasyon yöntemleri sayesinde ip, cımbız, ağda gibi acılı yöntemlerden tamamıyla kurtulmak olanaklı hale gelmektedir. Lazer epilasyon uygulaması yaptıran kişilerin büyük bir kısmında istenilen sonuç elde edilebilmektedir. Ancak nadiren de olsa Sarıyer lazer epilasyon yönteminin etkisiz olduğu görülmektedir.

 

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

 

Sarıyer lazer epilasyon hizmeti almadan önce bir estetik merkezinde deri analizi yaptırmak son derece önemlidir. Bu sayede kısmen de olsa yapılacak işlemin başarı oranını tahmin etmek olanaklıdır. Lazer epilasyon yönteminde ten analizinin arından gerekli olan seans sayısı belirlenir ve randevu günlerinde bu seanslar gerçekleştirilir. Lazer ışınları enjekte eden cihazın, uygulamanın yapılmak istenildiği bölgede gezdirilmesi ile Şişli lazer epilasyon uygulaması yapılmış olur. Uygulamanın yapılacağı bölgenin ya da bölgelerin genişliğine ve kıl miktarına göre bu işlemin süresi değişiklik göstermektedir.

 

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

 

Lazer epilasyon yöntemlerinin gelişmesine paralel olarak Beşiktaş lazer epilasyon uygulama alanları da farklılaşmıştır. Lazer epilasyon yöntemlerine olan ilgi sayesinde, ilk dönemlerde yalnızca sınırlı bölgelere uygulanabilen lazer epilasyon yöntemi, günümüzde neredeyse vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir hale gelmiştir. Lazer epilasyonun uygulanmasının mümkün olmadığı tek yer göz çukuru ve göz çevreleridir. Ancak bazı durumlarda kişilere lazer epilasyon yapılması doğru değildir. Hamile olanlar ya da hamilelik riski bulunanlar, vücudunda açık halde bir yara bulunanlar, kıl renkleri sarı ve beyaz renkli olanlar Sarıyer lazer epilasyon uygulamasının uygulanamayacağı kişilerdir.

 

Lazer Epilasyon Fiyatları

 

Lazer epilasyon hizmeti almak isteyen kişiler, bu konuda fiyattan ziyade kaliteye odaklanmalıdır. İyi bir araştırma ile her bütçeye uygun lazer epilasyon hizmeti bulabilmek mümkündür. Ancak önemli olan alınacak bu hizmetin kaliteli ve deneyimli bir merkezden alınmasıdır. Şişli lazer epilasyon merkezlerinin kullandıkları cihazların FDA onaylı olmasına ve bu cihazları kullanacak kişilerin de tecrübeli olmasına özen gösterilmelidir. Hatalı uygulama yapıldığı zaman, en faydalı yöntemlerden bile zarar görebilmek mümkündür. Beşiktaş lazer epilasyon fiyatları konusunda net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Hangi bölgelere uygulama yapılacağı, kaç seans olarak lazer epilasyon işleminin gerçekleştirileceği ve kıl yoğunluğu gibi faktörler fiyatların değişken olmasına neden olmaktadır.

 

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

 

Lazer epilasyon denildiği zaman her ne kadar tek bir yöntem gibi algılansa da esasında farklı yöntemlerden söz etmek mümkündür. Lazer epilasyon konusundaki bu ayrışma, uygulama yapılacak olan ten renklerine göre farklılık göstermektedir. Klasik lazer epilasyon olarak da adlandırılan Alexandrite lazer epilasyon yöntemi, daha çok açık ten rengine sahip olan kişilerde etkili sonuçlar doğurmaktadır. Bu yöntem ile koyu ten renklerinde bir başarı elde etmek mümkün değildir. Ancak diode yöntemi ile hem koyu renkli hem de açık renkli tenlerde başarılı bir şekilde Sarıyer lazer epilasyon uygulaması yapmak mümkündür.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı