Sponsorlu Bağlantılar

Liposuction Nedir, Etkili midir?

Liposuction Nedir?

Liposuction bir zayıflama ameliyatı değildir. Bölgesel incelmeyi hedefleyen uygulama sayesinde fazla depolanan yağlar belirlenir ve doğru tedavi yöntemleri ile alınır. Liposuction yaptırmak için çok fazla kilolu olmaya gerek yoktur. Çünkü bu uygulama bölgesel dirençli yağlar üzerinde daha etkili sonuçlar veriyor.

Liposuction sayesinde vücutta bulunan yağ hücrelerinin sayısı azaltılmaya çalışılır. Özellikle bazı bölgelerde depolanan yağlar hedefe alınır. Böylece vücuttaki yağ birikimi azaltılır.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Yapılan spor ve diyetler sonucunda bölgesel olarak incelme elde edilemediği takdirde Liposuction yöntemine başvurulur. Liposuction yapılırken hastanın sağlık durumu göz önünde bulundurulur. Herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunmaması gerekir. Ayrıca hamile ve yeni doğum yapmış bayanlarla Liposuction yaptıramazlar.

Liposuction vücudun düzgün hale gelmesini sağlayan bir operasyondur. Bu nedenle liposuction bölgesel incelme için oldukça önemli bir uygulamadır. Liposuction her yaş grubundan sağlıklı bireyler tarafından uygulanabilir. Liposuction için yaşın çok fazla ilerlememiş olması gerekir. Çünkü vücut elastiki yapısını kaybedince istenilen sonuç elde edilemez.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Teknolojinin geliştiği günümüzde estetik operasyonda kullanılan yöntemler çeşitlilik göstermeye başladı. Bu doğrultuda Liposuction yöntemi için geliştirilen farklı uygulamalar bulunur. Bu uygulamalardan biri olan ıslak yöntemde yağ hücreleri sıvı yardımıyla şişirilir ve deri üzerinden atılan çiziklerle yağlar vakum cihazı ile çekilir.

Kullanılan vakum istenmeyen yağ hücrelerini kısa sürede emer. Ultrasonik Liposuction yönteminde ise ya hücrelerine titreşimler gönderilir veya hücreleri yumuşayarak emilmesi kolaylaşır. Ardından yumuşayan yağ hücreleri uygun aletler yardımı ile çekilir.

Lazer Liposuction da ise ya hücrelerine ışın gönderilir. Gönderilen ışınlar yağ hücreleriniz sıvı hale getirir. Sıvı hale dönüşen yağ hücreleri ince kanüller yardımı ile çekilir.

Liposuction Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Liposuction işlemi öncesinde hastaların liposuction fiyatları hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Öğrenilen fiyatların ardından hasta işlemin olumlu bir şekilde gerçekleşmesi için kan sulandırıcı ilaçları iki hafta öncesinden bırakması gerekir. Bunun dışında hastaların sigara ve alkol gibi maddelerden uzak durması iyileşme sürecini olumlu yönde etkiler.

Tüm bu hazırlıkların dışında bitkisel ürünlerden ve takviye gıdalardan da uzak durmak gerekir. Tüm bu hususlara dikkat edildiği takdirde operasyon başarılı bir şekilde ilerler.

Brezilya Poposu Nedir?

Popüler bir estetik uygulama olan Brezilya poposu tüm dünyada yaygın bir şekilde tercih edilen estetik operasyondur. Bu uygulama sayesinde birçok kadın dolgun, çıkık ve şekilli popoya sahip olur. Brezilya poposu kalça yapısından memnun olmayan kişiler tarafından istenir.

Özellikle düz ve basık kalçalarda bu işlem daha çok uygulanır. Uygulama sırasında öncelikle poponun görüntüsünü olumsuz etkileyen yağlar alınır ve popo yeniden şekillendirilmeye çalışılır. Bunun dışında ben ve karın bölgesinde alınan yağlarda ayrıştırılır ve sıvı hale getirilir. Bu yağlar popoya transfer edilerek popo bölgesi daha diri ve estetik bir yapıya kavuşur. Bu nedenle Brezilya popusu estetiği oldukça önemlidir.

Brezilya Poposu Estetiği Nasıl Yapılır?

Kalça şeklinden memnun olmayan her birey Brezilya poposu yaptırabilir. Deneyimli plastik cerrahlar tarafından klinik ortamlarda yapılan popo estetiği ameliyatı sırasında tüm hijyen koşullarına dikkat edilir. İşlem öncesi poponun alması gereken şekil belirlenir ve bu şekli vermek için vücuttan Liposuction yöntemi ile yağ alınabileceği gibi silikon ya da dolgu malzemeleri yardımı ile de popo şekillendirilir.

Ameliyat sırasında genel anestezi verilir ve hasta uyutulur. Uygulama yaklaşık 1 saat ile 5 saat arasında değişiklik gösterebilir. Brezilya popusu estetiğinde dikişler belli etmeyecek bir şekilde atılır.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı