Sponsorlu Bağlantılar

Liposuction Nedir?

Liposuction Nedir?

Liposuction fiyatları özellikle fazla kilo problemi olan kişilerin merak ettikleri konular arasındadır. Liposuction nedir, kimlere yapılabilir, hangi yöntemler bulunmaktadır bunlardan kısaca bahsedebiliriz.

Bölgesel olarak zayıflamayı gerçekleştiremeyen kişilerin vücutlarındaki fazla yağ dokusundan kurtulmaları için yaptırmış oldukları cerrahi işlemlere Liposuction denilmektedir. Liposuction halk dilinde yağ aldırma olarak bilinmektedir. Estetik operasyonlar arasında pek çok kişiye Liposuction uyguladığını söyleyebiliriz. Liposuction fiyatları yapılacak olan işlemin türüne göre değişiklik gösterebilir.

Liposuction Nedir?

Liposuction içerisinde bulunan işlemlerde özellikle kalça, karın, bel diz veya basen gibi bölgelerin fazla yağlarını aldırtma için pek çok ayrıntılı işlem yapıldığını söyleyebiliriz. Liposuction yapılırken yağın daha akışkan bir hal alması sağlanmakta ve daha sonrasında küçük kesiler ile vakumlanarak bu yağlar vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Liposuction fiyatları yapılacak olan işlemin ve hastanenin şartlarına göre değişiklik gösteren bir sistemdir.

Liposuction Ameliyatı

Liposuction ameliyatı herhangi bir ameliyat kadar ciddi zorlukları olan bir ameliyat değildir. Küçük kesiler ile ameliyatı sonlandırmak mümkündür. Özellikle bölgesel olarak dirençleşmiş yağlardan kurtulmak için Liposuction yöntemi denenmektedir. Fakat yine de bu işlemi yaptırmak için sistematik bir sağlık probleminizin bulunmaması gerekmektedir.

Bunun dışında hamile ve yeni doğum yapmış kişiler bu işlemi yaptıramaz. Kalp hastalığı veya şeker hastalığı gibi sorunları olanlarda ise belirli testler uygulandıktan sonra hekim tarafından uygun görülürse Liposuction gerçekleştirilmektedir. Liposuction fiyatları ile ilgili olarak araştırmalarınızı geniş çaplı olarak gerçekleştirirseniz uygun fiyatlara bu işlemi yapan yerleri bulabilirsiniz. 

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatları uygun olarak bulmak her zaman işinizi kolaylaştıran bir yöntemdir diyemeyiz. Merdiven altı olarak bu işlemi gerçekleştiren yerleri bulursanız ve buralara işlemi yaptırmaya kalkışırsanız ciddi sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Her ne kadar işlem olarak basit gibi gözükse de Liposuction’da yine insan sağlığını doğrudan etkileyen bir işlemdir.

İnsan vücudunda depolanan yağların belirli görevleri bulunmaktadır. Bu görevlerin bilincinde olan ve insan sağlığına önem veren sağlık kuruluşlarında Liposuction yaptırabilirsiniz. Liposuction fiyatları ciddi manada bazı ayrıntıların belirlenmesinden sonra ortaya çıkan bir işlemdir.

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatı fiyatları özellikle fiziksel olarak güzelliğine dikkat eden kişilerin araştırmış olduğu konulardandır. Karın bölgesinde yağ fazlalığı oluşan durumlarda bu yağ boşaltmaktadır. Yağın boşaltılmasının ardından ise deri fazlalığı veya farklı bölgeler ortaya çıkabilmektedir.

Bu sarkık bölgelerin giderilmesi için karın germe ameliyatı uygulanmaktadır. Kadın ve erkekte de karın germe ameliyatı uygulanabilir. Fakat özellikle kadınlarda doğum sonrası gevşeklik ve sarkmalar estetik cerrahi müdahalesi gerektirecek düzeyde olabilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Karın germe fiyatı yapılacak olan işlemin içeriğine göre farklılık göstermektedir. Ayrıca karın germe ameliyatı fiyatları sağlık kuruluşlarının belirlemiş oldukları bazı kriterlere göre de değişkenlik göstermektedir noktam Gebelikten sonra karında oluşan çatlaklar da karın germe operasyonu ile giderilebilmektedir.

Karın duvarında yer alan bağ dokunun gevşemesi sonucunda karın öne doğru çıkık bir duruma geçmektedir. Bu görüntü ise bayanların spor ve diyet gibi yöntemlerle kurtulamadığı bir görüntüdür. Bunun giderilmesi için karın derisi toparlanır fazla yağları alınır ve kısa yoldan düz bir karına kavuşmak mümkün olmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyatı uygulanırken öncelikli olarak bir muayene gerçekleştirilmektedir. Daha sonra bazı radyolojik görüntüler alınmakta ve incelenmektedir.  Karın germe ameliyatı içerisinde dikişler yapılmaktadır. Fakat bu dikişler estetik dikiş olarak uygulandığı için hoş görünmeyen izlerin oluşumunu engelleyecek bir işlem yapılmaktadır. Karın germe ameliyatı fiyatları yapılacak olan bu işlemleri de dâhil edilerek farklılaşabilir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı