Sponsorlu Bağlantılar

Meme Büyütme Ameliyatının Riski Var Mıdır?

Meme Büyütme Ameliyatının Riski Var Mıdır?

 

Meme büyütme operasyonu sağlık için açıktan herhangi bir risk barındırmamaktadır. Ancak cerrahi bir operasyon olması nedeni ile bazı istenmeyen durumların görülmesi de söz konusudur. Memelerde ve meme uçlarında hissizlik meydana gelmesi ya da his kaybı meydana gelmesi, bu doğrultuda sayılabilecek önemli hususlardan biridir. Ayrıca operasyon esnasında memelerde enfeksiyon oluşumu da görülebilecek bir durumdur. Meme büyütme operasyonu sonrasında meydana gelebilecek bu olayların görülmesi sıklıkları nadirdir.

 

Meme Büyütme Nedir?

 

Memelerinin var olan boyutundan memnun olmayan ve bu yüzden de büyütmek isteyen kişilerin başvurdukları farklı yollar mevcuttur. Bu yollar arasında en kesin çözüm sunanı ve kolay bir şekilde yapılabilen meme büyütme yöntemi, cerrahi bir müdahaledir. Son derece acısız bir uygulama olan bu yöntemde memelere vücudun belirli noktalarından protez yerleştirmesi yapılarak büyüme sağlanmaktadır. Memeler için yapılan büyüme işleminin ömrü 5 ila 10 yıl arasında değişmektedir. Bu durumda ikinci kez yeniden protez kullanma olanağı vardır.

 

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

 

Meme büyütme operasyonuna girmek isteyenlerin her şeyden önce detaylı bir doktor muayenesinden geçmesi gereklidir. Bu muayene sonrasında doktor, kişinin operasyona uygun olup olmadığı konusundaki nihai kararı vermektedir. Ameliyata uygun olan kişiler için hangi boyutta protez kullanılacağı ve vücudun neresinden bu protezin vücuda yerleştirileceği tespit edilmektedir. Bu konuda üç farklı seçenek vardır. İlk olarak protez meme ucu çevresinden yerleştirilebilmektedir. İkinci yerleştirme noktası koltuk altıdır. Ve son olarak da göğüslerin alt kısmından yerleştirilebileceğinden söz etmek mümkündür. Gerekli olan tüm planlama yapıldıktan sonra, operasyona girecek kişi genel anestezi ile kontrol altına alınır ve operasyon uygulanır.

 

Meme Büyütme Fiyatları

 

Bu operasyonun yapıldığı çok fazla sağlık kuruluşu olması nedeni ile meme büyütme fiyatları konusunda net bir rakamdan söz edebilmenin olanağı yoktur. Her sağlık kuruluşunun kendine özgü fiyat politikasının olması, aynı zamanda fiyat çeşitliliğinin de olmasını sağlamaktadır. Ancak fiyatlarda mevcut olan bu çeşitlilik, meme büyütme ameliyatı olmak isteyen kişiler açısından bir seçme avantajı yaratmaktadır. Ayrıca memeler üzerine uygulanacak işlem ve protez boyutu da fiyata etki eden hususlar arasındadır. Göğüs büyütme operasyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve fiyat teklifi almak için bu konuda uzman bir hastane ile görüşmek daha doğru bir davranıştır.

 

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

 

Meme büyütme ameliyatına başvurmak için kadınların pek çok nedeni vardır. Ancak bunlar arasında en yaygın olanı, estetik kaygılardır. Küçük memelere sahip olan kadınlar genellikle özgüven eksikliği yaşamaktadır. Bu durumun üstesinden gelmek ve daha dolgun göğüslere sahip olmak için de operasyona başvurulmaktadır. Bunun dışında meme kanseri nedeni ile tedavi görmüş ya da ameliyat olmuş kişiler de göğüslerini eski haline getirmek için bu yönteme başvurabilir. Göğüs büyütme işlemine sık başvurulan durumlardan biri de memelerin eşit boyutta olmamasıdır. Bu durumda küçük olan meme büyütülerek eşitleme sağlanmaktadır.

 

 

 

 

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yolları Nelerdir?

 

Her ne kadar basit bir cerrahi müdahale olsa da meme büyütme operasyonu da neticede bir ameliyattır. Ameliyattan ya da narkozdan korkan, daha büyük memelere sahip olmak isteyen ancak bıçak altına girmek istemeyen kişiler açısından alternatif yollar da bulunmaktadır. Ancak bu yollar genellikle kısa vadelidir.

 

Memelerin küçük kısımlarına yağ enjeksiyonu ile dolgu yapılması, en sık görülen ameliyatsız yöntemlerden biridir. Bu durumda kişinin kendi vücudundan alınmış ve sıvı hale getirilmiş olan yağlar, vücudun belirli noktalarından enjekte edilmektedir.

 

Meme Büyütme Ameliyatının Riski Var Mıdır?

 

Cerrahi operasyonlar içerisinde belki de risk seviyesi en düşük olanlardan biri meme büyütme ameliyatlarıdır. Genel anestezi altında kısa bir zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilen bu operasyonlar, son derece kolay bir şekilde yapılmaktadır. Ancak nadiren de olsa istenmeyen durumların gerçekleşmesi söz konusudur. Esasında bu durum tüm ameliyatlar için geçerlidir.

 

Komplikasyon adı verilen bu durumlar, nadiren görülen ve genelleme yapılması mümkün olmayan durumlardır. İyi bir cerrah tarafından tam teşekküllü bir hastanede yapılacak olan bir cerrahi müdahale sonrasında bu tür sorunlarla karşılaşma riski sıfıra inmektedir. Meme büyütme ameliyatı olmak isteyen kişiler, bu konuda gönüllerini rahat tutmalıdır.

 

https://www.ekremkeskin.com/meme-buyutme-estetigi/ ß hakkında bilgi için hemen randevu alın.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı