Sponsorlu Bağlantılar

Meme Büyütme Nedir?

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme günümüzde plastik cerrahide memeye silikon implant takılarak gerçekleştirilir.  Bununla birlikte meme büyütme hastanın yağ dokusunun enjekte edilmesiyle de yapılmaktadır.  Meme büyütme operasyonu konusunda Türkiye başarılı ülkeler arasında ön sıralardadır.  Kadınlar her zaman güzel göğüslere sahip olmak ister.

Meme estetiği kadın açısından çok önemlidir.  Gerek yaşla ilgili gerekse hamilelik döneminde memelerde oluşan deformasyon meme hacminde farklılık tek memeden birinin daha büyük ya da küçük olması gibi sorunlar yaşanır.  Memeler normal ölçülerinden genellikle daha küçülür.  Bu durumda meme büyütme operasyonları ile memeler daha dolgun daha estetik bir görüntüye kavuşur.

Günümüzde meme estetiği bu konuda son derece başarılıdır.  Sağlık alanındaki teknolojik gelişmeler ile birlikte geçtiğimiz yıllardan günümüze çok daha farklı, kısa sürede alternatif operasyonlar geliştirilmiştir.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonu protezlerin göğüs içine yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir.  Hekim bu konuda farklı ameliyat teknikleri uygulayabilir.  Bazı durumlarda koltuk altından kesilerek meme protez yerleştirilir. Bazı operasyon tekniklerinde ise meme başı çevresinden kesilerek protez içeri yerleştirilir.  Bu hekimin başarılı olduğu tekniği uygulaması ile veya hastanın durumuna göre hangi tekniğin yapılmasının doğru olduğuna karar vermesi ile ilgilidir.

Bişektomi Ameliyatı Nedir?

Bişektomi operasyonu son yıllarda hem çok fazla tercih edilen hem de yeni nesil operasyonlardan biridir.  Bazı insanlar kilolu olmadıkları halde yüzü kilolu ablak ve tombul yanaklı gibi görünürler.  Bu genellikle zayıf olan insanlarda genetik yapıya bağlı olarak oluşur. Bişektomi operasyonu yüzdeki ablak ve kilolu görüntünün tamamen ortadan kaldırılmasıdır.

Diğer bir adı Hollywood yanağı olarak bilinen estetik uygulama günümüzde sıklıkla ve çok başarılı bir biçimde yapılmaktadır. Bişektomi operasyonu sonrasında yüz daha ince ters üçgen biçiminde olur.  Bir diğer adı yanak inceltme operasyonudur. Bu operasyonda yanağın her iki tarafında bulunan yağ yastıklarının alınması ile gerçekleştirilir. Ağzın iç kısmında çalışıldığı için içerden kesi yapılır ve dışarıdan belli olmaz.  Kesiler yanağın iç kısmında kalır ve bu operasyon hastayı yaklaşık 5 ile 10 yaş daha genç gösterir.

Bişektomi Nasıl Uygulanır?

Bişektomi operasyonu yanak içinde her iki tarafında çalışılarak gerçekleşir.  Ablak ve tombul yanaklı kişiler genetik yatkınlığı bağlı olarak her iki yanakta yağ birikmesi olur.  Yağ yastıklarının alınması ile yüzde incelme oluşur.

Özellikle kadınlar son yıllarda bu operasyonu çok fazla tercih etmektedir.  Hollywood yıldızlarından dolayı günümüzde diğer bir adı da Hollywood yüzü olarak bilinir.  Bu operasyonda yüz hatları daha net, yüz şekli ise ters üçgen gibi ve daha çekici görünür.  Cerrahi bir operasyondur.  Ağzın iç kısmından her iki yanakta bulunan yağlar alınarak gerçekleştirilir.

Yanağın iç kısmına minik kesiler açılır. Uygulamadan sonra herhangi bir iz kalması söz konusu değildir.  Ameliyattan sonra hastanın ağız içi bakımına dikkat etmesi istenir. Bir hafta 10 gün sonra hasta normal hayatına devam edebilir. Operasyon sonunda elmacık kemikleri daha net olarak ortaya çıkar.  Yüz daha ince ve daha uzun görünür.  Son yıllarda Avrupa ve Amerika’da birçok ünlü bu operasyonu yaptırmaktadır.  İyileşme süresi de oldukça kısadır.

Bişektomi Fiyatları

Bişektomi fiyatları operasyonu cerrahi bir operasyondur. Bu konuda fiyat belirlemek, bişektomi fiyatını internetten öğrenmek çok sağlıklı değildir. Öncelikle operasyonun hangi hastanede yapılacağı hangi hekimin operasyonu gerçekleştireceği ve operasyonda ekip olarak kaç kişinin bulunacağı bütün bunlar bişektomi fiyatları değiştiren durumlardır. En sağlıklı olan öncelikle bu operasyonu yapacak olan hekimi araştırmak ve hekimle bu konuyu yüz yüze görüşerek bişektomi fiyatları almaktır.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı