Sponsorlu Bağlantılar

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Mide küçültme ameliyatı herhangi bir şekilde diyabet, hipertansiyon, yüksek oranda kolesterol gibi rahatsızlığı bulunmayan hemen her hasta için yapılabilen bir ameliyat türüdür. Vücutlarında aşırı kilo bulunan kişiler kontrolsüz yeme alışkanlıklarından dolayı belirli bir kilonun üzerine çıktıklarında obez tanısı ile karşılaşır ve bu noktadan sonra zayıflamak oldukça zordur. Zayıflamak ve kilo vermek için denenen birçok yöntemin sonuç vermediği durumlarda mide küçültme ameliyatı ile istenilen forma kavuşmak ve sağlıklı beslenmek mümkün olur. Ameliyatın ardından yaşam koşullarını ve beslenme düzenini değiştirerek uzun yıllar boyunca fit bir vücuda sahip olmak da mümkün olur.

Mide Küçültme Ameliyatı

Mide küçültme ameliyatı laparoskopik olarak gerçekleştirilen bir ameliyattır. Anlaşılabilir hali ile sadece karın bölgesinden belirli alanlarda delikler açılarak mideye giriş yapılır. Açık yara kalmadan yapılan işlemlerin bitmesinin ardından sadece delinen bölgeler küçük dikişler ile kapatılır ve kapalı olarak gerçekleştirilen ameliyat son bulur. Estetik anlamda oldukça düzgün bir karın görünümüne kavuşmak da mümkün olur. Ameliyatın hemen ardından dikkatli hareketler ile kısa süre içerisinde normal yaşama dönmek de mümkün olur.

Mide küçültme ameliyatı bazı durumlarda tekrar kilo alımına sebebiyet verebilir. Ameliyattan verimli sonuç alabilmek için temel etken beslenme düzenine dikkat etmektir. Eğer beslenme düzeninde değişiklik yapılmazsa kilo verme olmayacağı gibi problemli kilo artışları da meydana gelebilir.

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları

 

Obezite ameliyatı ile vücuttan istenen süre içerisinde fazla kiloların atılması mümkündür.  Hastalar bu ameliyatı olmadan önce ameliyata tam olarak karar vermeli ve bu anlamda yaşam şartlarını değiştirmelidir. Eğer direkt olarak hazırlıksız bir şekilde bu ameliyat olunursa operasyondan sonraki süreçte ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kalabilir. Ameliyata belirli bir süre kala beslenme düzenini değiştiren ve kendini kısıtlayabilen hastalar operasyondan sonraki süreci daha kolay atlatabilir.

 

Hayatında hiç diyet tecrübesi bulunmayan ve sağlıklı beslenme adımlarını hiç uygulamayan kimseler bu ameliyattan sonraki süreci oldukça zor geçirir. Mide küçültme ameliyatı olmak isteyenler bu ameliyat için gerekli olan ücreti operasyonun gerçekleşeceği hastane ile görüşerek öğrenebilirler.

Obezite Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Obezite ameliyatı kapalı yapılan bir ameliyat olduğu için korkulacak bir operasyon değildir. Herhangi bir acı vermeyen operasyon kapalı şartlarda gerçekleşir ve karının belirlenen noktalarından açılan delikler ile mideye ulaşılır. Ameliyatın sona ermesinin ardından delinen bölgelere atılan küçük dikişler ile operasyon sonlanır. İyileşme sürecinde özellikle karın bölgesinde zorlanacak hareketlerden kaçınmak önemlidir. Dikişlerin alınmasının ardından da kişiler normal yaşamlarına geri dönebilir.

Obezite ameliyatı sonrasında hastaların yeni bir beslenme düzeni kazanmaları şarttır. Şayet bundan sonraki süreçte beslenme çok az miktarda olacağından dolayı hastalar operasyon öncesindeki beslenme şekillerinde devam ederek sıkıntılı bir sürece girebilirler. Olabildiğince dikkatli beslenmek ve doktor kontrolünden çıkmamak oldukça önemlidir.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp mide ameliyatı olmadan önce dikkat e dilmesi gereken birçok detay vardır. Gıda alımını azaltmak, zararlı gıdalardan uzak durmak, vitamin alımına özen göstermek, zararlı alışkanlıklardan kurtulmak bunların başında gelir. Operasyonu başarı ile geçiren hastalar ideal kiloya ulaşana kadar istenilen beslenme ve diyet programını uygulayabilir. Önemli olan ameliyatın bilincinde olup bu doğrultuda vücudu fazla yormadan beslenmek ve yaşamı sürdürmektir.

 

Tüp Mide Ameliyatı Kimler Olamaz?

 

Herhangi bir kalıtsal hastalığı bulunan, alkolik ya da uyuşturucu bağımlılığı bulunan ve önerilen yaş gruplarının dışında kalan kişiler tüp mide ameliyatı için uygun değildir. Yapılan ön muayenenin ardından hastaların uygun olup olmadıkları doktor eşliğinde belirlenir.

 

 

 

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı