Sponsorlu Bağlantılar

Moda Dergileri

Moda Dergileri

Moda dergileri, sosyal medyanın hayatımızın her alanını işgal ederek ele geçirdiği inkâr edilemez gerçekliğinden ötürü maalesef bir süredir raflara kaldırılmış vaziyette. Fakat yine de şu bir gerçek ki dergi okurken alınan notlar, ilham verilen görüntüler için sayfanın köşesinden kıvrılarak işaretlenen alanlar, yanı başımızda sıkıldığımızda bizlere keyifli zaman geçirten moda dergilerinin verdiği hazzı inkâr edemeyiz öyle değil mi?

 

Kimi zaman bakarken kalbinizin sıcak duygularla dolduğu o mükemmel elbise, kimi zaman son derece karizmatik görünen bir ceket modeli ile karşımıza çıkan moda dergileri, moda yazarları ve sektörün nabzını tutan tarzları ile özel bir yere sahiptir. Moda dergilerinde kullanılan birbirinden şık kombinler ve tasarımlar karşısında Setre Moda bloğunda giyim tavsiyelerini kendi ürünleri üzerinden paylaşıyor ve süreci sizin için kolaylaştırıyor.

 

 – VOGUE

Moda dünyasının biricik rehberi, el kitabı hatta kutsal kitabı diyenler dahi var. Hiç kuşkusuz Vogue, dünyanın en bilinen ve moda dünyasında en etkili olan moda dergisi. Dünyada 22 ülkede çıkan Vogue moda severlerin ve modaya ilgisi olanların yayına başladığı dönemden beri elinden düşmeyen, hele bu alan da çalışıyor ise mutlaka okuduğu bir dergi.

– DAZED

Veya bir diğer adıyla Dazed& Confused… 1991 senesinde Jefferson Hack tarafından kurulan dergi yalnızca İngiliz moda değil ayrıca müzik, film ve sanat dergisidir. Eleştirel bakış açısına sahip yazıları, ilginç makaleleri, özgün editorial’ları ile ender ve çok sevilen dergilerden.

– Marie Claire

İlk olarak Fransa’da yayımlanmaya başlayan ve aylık olarak yayımlanan kadın dergisi Marie Claire farklı ülkeler, farklı diller ile birçok yerde yayımlanmaya başlayan ve çok fazla okuyucusu olan dergilerden. Özellikle moda konusunda trendleri merak ediyor ve ilgiliyseniz Marie Claire dergisini takip edebilirsiniz.

– ELLE

Elbette söz konusu moda dergileri olunca akla gelen ilk dergilerden olan ELLE, dünyanın en çok satan Fransız moda dergisidir. Bir moda dergisi ancak güzellik, sağlık ve eğlence konularında da yazılar ile içeriklere sahiptir. Elle 1945 yılında Pierre Lazareff ile eşi Hélène Gordon tarafından kurulmuştur. Şu an da tam 28 farklı dilde ve birçok farklı ülkede yayımlanmaktadır.

– Love Magazine

Love Magazin kesinlikle okudukça bağımlısı olacağınız bir dergi. İngiltere çıkışlı olan dergi, modanın yanı sıra popüler kültüre alternatif ve eğlenceli bir şekilde yaklaşıyor ve okuyuculara oldukça zevk veriyor. Hafif magazin etkisi de hissedeceğiniz dergi, bol renkli ve kaliteli yazıları ile moda severlerin mutlaka okuması gereken dergilerden birisi.

 

– Another Magazine

2001 yılında kurulmuş olan Another Magazin dergisini ilgi çekici yapan birçok unsur var. Öncelikli nedenlerden birisi bu dergi yılda yalnızca 2 kere çıkıyor. Bir diğeri moda, tasarım ve popüler kültür konuları hakkında oldukça derinlemesine yazılan makalelere sahip. Son olarak ve en önemli unsur ise hem gündemdeki konulara alternatif bakış açıları getirmesi, hem de moda dünyasında var olan, ancak çok bahsedilmeyenleri oldukça cesur ve çarpıcı bir dil ile kaleme alması. Moda sevenlerin mutlaka okuması gereken Another Magazine dergisinin ayrıca birçok makalesinin bulunduğu internet sitesine de göz atabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı