Sponsorlu Bağlantılar

Namazın Şartı Kıble

Namazın Şartı Kıble

Müslümanlar için olmazsa olmaz bir şart kıblenin yönüdür. Namaz kılmak için, dua etmek için kıblenin yönünü bilmek, kıbleye doğru dönmek oldukça önemli. Namazın şartlarından biri olan kıble her zaman aynı yönde olmaz. Bulunduğumuz konuma göre farklılıklar gösterir. Peki, her zaman kıblenin yönü bilinebilir mi? Yeni bir eve taşınıldığı zaman, yolculuğa çıkıldığı zaman, dışarda bir yerlere gidildiğinde kıbleyi soracak kimseyi tanımayanlar namaz vakti girdiğinde ne yapacak? İşte https://www.kiblebulma.com/ sitesi bu soruların hepsine cevap veriyor.

Kıble Nasıl Bulunur?

Kişilerin kendi yöntemleri ile kıbleyi nasıl bulacaklarını öğreten bu site oldukça faydalı bilgiler içeriyor. Farklı seçenekler sunarak o an elde olan imkanlar ile kıblenin bulunmasını kolay bir şekilde sağlıyor. Kıble saati ile kıble bulma, güneş ile kıble bulma şeklinde farklı yollara değiniyor. Site ayrıca pusula ile kıblenin bulunmasını anlatıp yanlış çıkmaması için pusulayı kullanırken yapılan yanlışları gösteriyor ve doğru uygulamayı anlatıyor. Site bunların dışında program indirmek isteyenler için sitesine kıble bul programını eklemeyi de ihmal etmemiş.

Kıblenin Yönü

Site android telefonlar için ayrıca düzenlediği kıbleyi bul uygulaması ile bu konudaki soru işaretlerini de kaldırıyor. Bu uygulama indirildiğinde pusula ile kıble bulma ya da haritadan kıble bulma şeklinde 2 farklı seçenek görülecektir. Böylece telefonlarında pusula sensörü olmayanlarda rahatlıkla bu uygulamayı kullanarak kıblenin yönünü bulabilir. Ayrıca ücretsiz ve kolay kullanıma sahip olması da uygulamayı cazip hale getirmiş görünüyor.

Kaynak: Kıbleyi Bul Uygulaması

 

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı