Kültür Sanat

SAHA Studio’da sanatçılarla çevrimiçi sohbetler başlıyor

SAHA Derneği’nin görsel sanatçı ve küratörlere araştırma, üretim ve etkileşim ortamı sağlamak için Beyoğlu’nda açtığı SAHA Studio, ilk yılını geride bırakırken sanatçı stüdyolarının kapılarını çevrimiçi olarak ziyarete açıyor. Mart ayından beri SAHA Studio kapsamında çalışan sanatçılar Kerem Ozan Bayraktar, Borga Kantürk, Gülşah Mursaloğlu, Metehan Özcan ve Dilek Winchester sanat pratiklerini ve SAHA Studio’da geliştirmekte oldukları projeleri paylaşmak için ilk kez izleyicilerle bir araya geliyor. 9 Eylül’de başlayıp beş haftaya yayılan programda, her Çarşamba farklı bir sanatçının stüdyosunu çevrimiçi gezmek ve sanatçının davet ettiği bir sanat profesyoneli ve SAHA direktörü Çelenk Bafra ile sohbetine katılmak mümkün olacak.

 

SAHA Studio; davetli sanatçılara stüdyo ve ortak çalışma mekânı, araştırma ve üretim fonu sağlamanın yanı sıra geribildirim toplantıları, seminerler, sanat programları ve araştırma gezileri düzenleniyor. SAHA Studio’nun ilk dönemine katılan dört sanatçının ortaya koyduğu yapıtlar, Şubat ayında üç günlük bir kamusal programla sergilenmişti. Pandemi nedeniyle üç ay çevrimiçi faaliyet gösteren SAHA Studio’nun ikinci döneminin ise Aralık ayında tamamlanması planlanıyor.

 

Tarih   Saat     Sanatçı

9 Eylül Çarşamba 18:30

Borga Kantürk ve Merve Ünsal

16 Eylül Çarşamba 18:30

Metehan Özcan ve Huo Rf

23 Eylül Çarşamba 18:30

Kerem Ozan Bayraktar ve Nazlı Yayla

30 Eylül Çarşamba 18:30

Gülşah Mursaloğlu ve Hera Büyüktaşçıyan

7 Ekim Çarşamba 18:30

Dilek Winchester ve Naz Kocadere

Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı