Gündem

Sait Döner Yarım Asra Yakın Tecrübesini İşletmelerle Paylaşıyor..

Sait Döner Yarım Asra Yakın Tecrübesini İşletmelerle Paylaşıyor..

Yiyecek içecek sektöründe 42 yılı aşkın süredir kaliteli ürün ve hizmetleri müşterilerine sunan Sait Döner, “franchise” modeli ile tecrübesini işletmelerle paylaşıyor. Türkiye’de ilk kez uygulanan “Sait Döner Paket” konseptini yatırımcılara açan marka, firmalara anahtar teslim yatırım fırsatı sunuyor.

“Türkiye’nin Sağlıklı, Lezzetli Yaprak Döneri” sloganıyla yola çıkan Sait Döner, restoran hizmetlerinde yarım asra yakın bir tecrübeye sahip. Kaliteli hizmet prensibi çerçevesinde markalaşma sürecini tamamlayan şirket, bu süreçte elde ettiği bilgi ve tecrübe birikimini “franchise” iş modeli ile işletmelere sunuyor. Marka, Türkiye’de bir ilk olacak “Sait Döner Paket” konsepti ile yeni döneme uygun bir iş modeli ve kârlı yatırım imkanı sağlıyor. Sadece eve servis ve gel-al sistemi ile kurgulanan konsept, minimum yatırım ile maksimum kârlılık vaat ediyor.

Karabağlı: Yatırımcılara kurumsal kimlikli bir marka sunuyoruz

Sait Döner Yönetim Kurulu Üyesi Eren Karabağlı, şirket olarak yatırımcılarında kurumsal kimlikli bir marka işletmesi sunduklarını vurguladı. Aynı zamanda lojistik, tedarik ve eğitim aşamalarında da firmalara destek sağladıklarını ifade eden Karabağlı, bütün şubelerindeki ürünlerin aynı kalitede ve aynı lezzette olmasına özen gösterdiklerini kaydederek, şunları söyledi; “Firmalara sürekli kârlılık sağlamaya çalışıyoruz. Lojistik için ekstra bir ücret ödemeleri gerekmiyor. Aynı zamanda firmalar, mimari proje ile uğraşmadan anahtar teslim bir yatırımın sahibi olabilir.”

Paket modelinin Türkiye’de bir ilk olacağına işaret eden Karabağlı, yatırımcıların, sadece “eve servis” ve “gel-al” konseptinde minimum yatırım ile maksimum kârlılık sağlayabileceğini belirterek, “Yönetimi kolay, müşteri memnuniyet oranı yüksek iş modelimizde franchise bedelinin yüzde 50’sini şubemizin reklamına harcıyoruz.  Doğru lokasyonda 35 metrekare dükkan yeterli oluyor. 150.000₺ yatırım bedeli ile yüksek ve sürekli kârlılık sağlanabiliyor.” sözlerini kaydetti.

60 Tonluk Et İşleme Tesisine Sahip

Sait Döner bünyesinde, 60 ton üretim kapasitesine sahip, ISO 22000, ISO 90001 ve Helal Et Standartlarında üretimini sürdürdüğü bir et işleme tesisi bulunuyor. Türkiye’nin 16 İlinde 52 noktaya Hazır Döner ve Köfte çeşitleri tedariği sağlanıyor. Kaliteli ürüne odaklanan Sait Döner, İstanbul’da; İstinye, Laleli ve Kasımpaşa şubelerinde her yıl 300 bini aşkın müşterisine hizmet veriyor. Geleneksel lezzetleri kalite ile harmanlayan marka; et, sebze ve bakliyat gibi ürünleri yerinden özenle seçiyor. Etler yaygın olarak Balıkesir, Bandırma ve Gönen yörelerinden seçiliyor. Etlerin kesimi modern entegre tesisler gerçekleştiriliyor. Sait Döner, özel yazılım sistemi sayesinde anlık ciro, maliyet ve stok takibi yapabiliyor. Restoranlarda ustaları yormayan hafif ve son derece kolay kesim yapan döner bıçağı kullanılıyor. Tüm müşteri gruplarına hitap eden marka, lezzetli ve kaliteli döneri uygun fiyata müşterilerine sunma misyonu taşıyor.

 

“Sait Döner” Franchise konsepti neler içeriyor?

Yaprak Et Döner, Köfte çeşitleri, İskender gibi menü ürünlerinden oluşan zengin menüsü ile müşterilerin beğenisini kazanan Sait Döner Franchise konsepti, hızlı bir müşteri döngüsüne odaklanıyor. Konsept, kalabalık caddeler, AVM’ler ve şehir içi kalabalık tüm bölgeler için uygun olarak tasarlandı. Marka için ilk 20 bayiye özel isim hakkı bedeli belirlendi. Sait Döner Paket konsepti için, 35 metrekarelik bir dükkanda ortalama yatırım 150 bin lira, Sait Döner Restoran Konsepti için ise minimum 50 metrekarelik alan için 350 bin lira yatırım tutarı belirlendi. Hiçbir şubeden ciro üzerinden pay alınmıyor. Ayrıca, şube desteği işletme çalıştığı müddetçe devam ediyor.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı