Sponsorlu Bağlantılar

Sertleşme Sorunu Nasıl Giderilir

Sertleşme Sorunu Nasıl Giderilir

 

Cinsel ilişki esnasında yaşanan sertleşme problemlerinin giderilmesi için birçok farklı yöntem uygulanmaktadır. Toplumda yaygın olarak görülen bu durumlar kişin hem yaşam kalitesini hem de psikolojisini etkilemektedir. Bu açıdan sertleşme sorunu nasıl giderilir sorusu çok fazla sorulmaktadır. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler ve partnerleri bu sorundan çok fazla oranda etkilenmektedirler. Bunun dışında sertleşme problemlerinin kalp damar sistemi hastalıklarının çok erken bir belirtisi olduğuna dair yapılan birçok çalışmalar da bulunmaktadır. Cinsel ilişkiye girmeden önce penisteki sertleşmenin yeterli olmaması veya yeterli olsa bile oluşan sertliğin tam olarak korunamaması şeklinde bilinen bu durum, erektil disfonksiyon olarak bilinir.

 

Sertleşme Sorunları Nelerdir ve Kalıcı Çözüm Nedir?

 

Erektil disfonksiyon sinir sistemine, damarlara, hormonlara, ilaç kullanımına, anatomik yapıya bağlı oluşabildiği gibi aynı zamanda psikolojik nedenler ile de ortaya çıkabilir. Meydana gelen bu sertleşme sorunlarının çözülmesi için ise farklı şekilde tedavi yöntemleri uygulanabilir. Tedavilerde sertleştirici hapların kullanılması, penis içi enjeksiyonlar, vakumlu ve sertleştirici cihazlar ya da penil protez implantasyonu kullanılmaktadır. Bu tedavi yöntemlerine baktığımız zaman sadece cinsel ilişki öncesi kullanılarak geçici çözüm sağlayan yöntemler bulunurken, protez tedavisi son derece kalıcı çözümler sunmaktadır.

 

Sertleşme sorunları 2 farklı şekilde ortaya çıkmaktadır. Bunlardan ilki cinsel ilişkide tatmin edici seviyede sertleşmenin olmamasıdır. Diğeri de oluşan sertliğin gerekli olan süre boyunca sürdürülememesi durumudur. Bu şikayetleri yaşayan ve sertleşme sorunlarına çözüm arayan kişiler çözümü protez tedavisinde bulmaktadır. Sertleşme sorununda kalıcı çözüm sunan protez tedavisi çoğu zaman genel anestezi ile yapılan bir operasyon gerektirmektedir.

 

Operasyon esnasında protezler penis içerisine yerleştirilmekte ve doğal yolla oluşmayan sertleşme yapay olarak oluşturulmaktadır. Diğer bir tedavi yöntemlerinin tersine cinsel uyaranlar olmaksızın sertleşme meydana getiren penis protezi tedavisi, sertleşme probleminde kalıcı çözüm sağlaması ile ön plana çıkmaktadır.

 

Sertleşme Sorununda Mutluluk Çubuğu

 

Sertleştirici ilaçlar ve penil enjeksiyonların kullanımları kalp hastalığı yaşayan kişilerde çok sakıncalı olduğu için, bu kişilerde de protez tedavisi tercih edilmektedir. Operasyon ile vücut içine yerleştirilen protezler dışarıdan bakıldığında fark edilemez durumda olmakta ve kullanan kişi belirtmediği sürece gizli kalmaktadır. Bu sebeple de diğer tedavi yöntemlerine oranla daha avantajlı olmaktadır.

 

Protez tedavisinde kullanıcıların ve partnerlerinin memnuniyet oranları çok yüksek olduğundan protezlere mutluluk çubuğu denilmektedir. Protez çeşitleri de sertleşme sorunları için ürologlara başvuran ve protez tedavisi gören kişilerin anatomik yapılarına uygun olacak boyutlarda seçilmekte ve uygulanmaktadır. Ürologlar tarafından yapılan mutluluk çubuğu ameliyatı, son derece kalıcı bir çözüm ortaya çıkarmaktadır.  Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu