Ekonomi

Şirket haberleri

ATLAS – Sermaye artırımı sonucunda 30,2 milyon TL fon girişi sağlandığı açıklandı.

AVOD – Şirket bağlı ortaklığı Avod Altın bünyesinde bulanan Çorum Boğazkale’deki maden sahasında Bakır cevherleşmesinin yanı sıra, bulunan Mangan cevheri için çalışmalara başlandığı açıklandı.

BEYAZ – Balıkesir Altıeylül’deki arsa için Altıeylül Belediyesi’nden 6.494 m 2 inşaat ruhsatının alındığı ve inşaata başlandığı açıklandı.

BNTAS – Sermaye artırımından elde edilecek fonun 6,0 milyon TL’si ile Ofset tesislerinin kapasite artışında, 5,0 milyon TL’sinin kesim hattının kurulmasında, 4,0 milyon TL’sinin kutu tesislerinde tam otomatik kapak hattı ve eklerinin alınması ve alt yapının kurulmasında, 3,0 milyon TL’sinin üretim çeşitlendirmesinde, 3,0 milyon TL’sinin bina inşaatında, 1,0 milyon TL’sinin enerji ve alt yapı giderlerinde kullanılmasının planlandığı açıklandı.

BRKO – Şirket ürünlerinin teşhiri, pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi ve irtibat merkezi olarak kullanılmak üzere İstanbul Dünya Ticaret Merkezinde Çarşı Zemin Kat No :10, Dükkan N40 ‘da işyeri kiralama işleminin gerçekleştirildiği açıklandı.

DESA – Tepe Nautilus AVM, Agora AVM’deki DESA Mağazalarının ve Agora AVM’deki  Samsonite mağazasının kapatılmasına karar verildiği açıklandı.

DURDO – Genel ciro içerisinde, ortalama %25 – 30’luk paya sahip olan şirketim en büyük müşterilerinden,  merkezi İngiltere’de bulunan Diageo firması ile mevcut da bulunan satış kontratlarının sürelerinin, Dıageo Scotland Ltd. ile 2 yıl, Dıageo Sıngapore ile ise 1 yıl daha uzatıldığı açıklandı.

EKGYO – 10 Eylül’de ihalesi yapılacak olan İstanbul Bakırköy Şevketiye Florya Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatı İşi’nin ihale tarihinin ertelenerek 15 Eylül olduğu açıklandı.

İstanbul Sarıyer’deki 3. Etap Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatı İşi ihalesinin, 16 Eylül tarihinde Belli İstekliler Arasında İhale Usulü ile davet yapılacağı açıklandı.

Şirket tarafından ihale edilen Ankara Çankaya Saraçoğlu Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatı İşleri’nin sözleşmesi, Yüklenici Güryapı Taah. ve Tic. ile 364,2 milyon TL bedelle imzalandığı açıklandı.

ERBOS – Şirketin Merkez Fabrikasına 3386 kW öz tüketim amaçlı çatı  GES yapımı İşleri’ne yönelik 2,1 milyon dolar tutarında iş teklifi veren CNS Solar ile şirket arasında sözleşme imzalandığı açıklandı.

GARAN – 182 gün vadeli 171,0 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

GUSGR – Şirket unvanının bugünden itibaren TURSG olarak Borsa’da işlem göreceği açıklandı.

Şirketin yeni unvanının Türkiye Sigorta Anonim Şirketi (TURSG) olarak değiştirildiği açıklandı.

GYHOL – Şirketin ortağı olduğu Albila Serum’un sermayesinin 27,0 milyon TL 31,0 milyon TL’ye çıkarılmasına iştirak edilmesine karar verildiği açıklandı.

KENT – Borsa tarafından şirket paylarına 30 Kasım’a kadar açığa satış, kredili işlem yasağı, brüt takas tedbiri, internet emir kısıtlaması, piyasa emri ile piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması ve emir toplama aşamalarında denge bilgisi yayınının kısıtlanması tedbirleri getirildi.

KERVN – 2017 ve 2018 yılı genel kurul toplantısında alınan kararların iptali ile yokluk ve butlan sebeplerinin tespiti talepli olarak şirket aleyhine dava açıldığı, Mahkeme tarafından 9 Aralık’ın ön inceleme günü olarak belirlendiği açıklandı.

KLNMA – Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulu, Türkiye Acil Durum Şirket Desteği Projesi için Bankaya Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisi ile 250 milyon dolar kredi sağlanmasını onayladı.

IZDMC – Borsa tarafından şirket paylarına 30 Kasım’a kadar açığa satış, kredili işlem yasağı brüt takas tedbiri, emir toplama aşamalarında denge bilgisi yayınının kısıtlanması ve Tek Fiyat işlem yöntemi getirildi.

SISE – Fitch tarafından şirketin kredi notunun teyit edildiği, görünümünü ise negatife revize edildiği açıklandı.

SKTAS – Sermaye artırımdan elde edilen fonun 4,0 milyon TL’sinin finansal yükümlülüklerin azaltılmasında, 5,6 milyon TL’sinin ise işletme sermayesi ihtiyacında kullanıldığı açıklandı.

TRKCM – TRKCM’nin ANACM, DENCM, SODA, ve Paşabahçe ile birlikte tüm aktif ve pasif malvarlığı unsurlarının bir bütün olarak SISE’ye devrolması kapsamında oluşan 3,37 TL’lik ayrılma hakkının kullanım tarihleri 3 – 23 Eylül tarihleri olarak açıklandı.

TSKB – Yurtdışında 750 milyon dolara kadar borçlanma aracı ihracı için SPK’ya başvuru yapıldı.

AKSA – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 6,71 – 6,83 TL fiyat aralığından 100.000 adet pay alınırken, bugüne kadar şirket sermayesinin %0,36’sına karşılık gelen 1.156.106 adet pay geri alındı.

ENKAI – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 6,39 – 6,44 TL fiyat aralığından 1.000.000 adet pay geri alındı.

ETILR – Asian Ventures Danışmanlık tarafından 110.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %4,13’e geriledi.

GEREL – Fidelity Clearing Canada tarafından 16.987.848 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %1,47’ye geriledi.

Yüksel Kardeş tarafından 16.987.848 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %21,23’e yükseldi.

SARKY – Hamit Mücellit tarafından 4,63 TL fiyattan 7.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %0,73’e yükseldi.

SEKFK & SKBNK – SKBNK tarafından 4,28 TL fiyattan 1.250.000 adet SEKFK payı satılırken, SKBNK’ın SEKFK’daki payı %51,62’ye geriledi.

TAVHL – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 15,48 TL fiyattan 65.000 adet pay geri alındı.

AVOD – Şirket sermayesinin 90 milyon TL’den %100 oranında bedelli olarak 90 milyon TL nakden artışla 180 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

BNTAS – Şirket sermayesinin 64,5 milyon TL’den %25 oranında bedelli olarak 16,1 milyon TL nakden artışla 80,6 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

GUSGR & HALKS – GUSGR, HALKS ve Ziraat Sigorta GUSGR bünyesinde 2 Eylül’de birleşecek. Şirket sermayesi 540 milyon TL’den birleşme sonrasında 1,2 milyar TL’ye yükselecek.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı