Ekonomi

Şirket haberleri

AKBNK – Fitch tarafından bankanın kredi notları teyit edilirken, görünümü ‘negatif’ olarak revize edildi.

ASELS – Ukrayna’da pazarlama ve iş geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla Aselsan Ukraine LLC. ünvanlı şirketin kurulup, tescil edildiği açıklandı.

ALKIM – Acıgöl’de ham Sodyum Sülfat ve Ham Tuzunun elde edilmesi kapsamında göl suyunda düşük yoğunlukta bulunan Potasyum ve Magnezyum bileşiklerinin de efektif şekilde değerlendirilmesi ve  ülke ekonomisine  kazandırılması  amacı ile AR – GE çalışmalarına başlandığı açıklandı.

BAGFS – Mayıs’ta duyurulan sülfürik asit fabrikasına ait fan arızasının giderildiği, sülfürik asit fabrikasının tam kapasite çalışabilir duruma geldiği ve fosforik asit tesisinin tekrar devreye alındığı açıklandı.

BERA – Şirketin grup şirketlerinden Golda Gıda ile Tarım Kredi Birlik Tarım Ürünleri Hayvancılık arasında Mayıs 2021 tarihine kadar teslim edilmek üzere tutarı 80 milyon TL tutarında fason üretim anlaşması imzalandığı açıklandı.

BRKO – Şirket tarafından hazırlanan proje kapsamında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Teknopark Bölgesine yapılan başvurunun kabul edilmesinin ardından, şirketin yapacağı Ar-Ge çalışmaları için kiralama sözleşme imzalandığı açıklandı.

CEMAS – Birinci yeni dikey  hattı soğutma ünitelerine ek olarak, ikinci yeni yatay hat ile beraber kullanılacak mixer ve soğutma ünitelerinin yapımı için Simpson Technologies GmbH ile 550.000 euro tutarında anlaşma yapıldığı açıklandı.

DERAS – Tekirdağ Çorlu’daki 89 m 2 ’lik gayrimenkulün 220.000 TL’ye satıldığı satış sonucunda 10.000 TL kar elde edildiği açıklandı.

DNISI – Şirket payları Borsa’da bugün işlem görmeye başlayacak.

DGGYO – VBTS kapsamında şirket paylarına 17 Eylül’e kadar brüt takas tedbiri getirilirken, mevcut durumda tüm paylarda SPK kararı gereği açığa satış yasağı bulunmakta.

EKGYO –İstanbul Başakşehir Nidapark Kayaşehir Projesi kapsamında Altyapı ve Çevre Düzenleme İşleri’nin kısmi kesin kabulünün yapıldığı açıklandı.

Ankara Başkent Emlak Konutları 2. Etap Konut ve Ticaret İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenleme İşi’nin kısmi kesin kabulünün yapıldığı açıklandı.

GARFA – Fitch tarafından şirketin kredi notları teyit edilirken, görünümü ‘negatif’ olarak revize edildi.

GARAN – Fitch tarafından bankanın kredi notları teyit edilirken, görünümü ‘negatif’ olarak revize edildi.

GSRAY – Futbolcu Muhammed Kerem Aktürkoğlu ile 4 yıllık anlaşma sağlandığı, futbolcuya 4 yılda 3,6 milyon TL ücret ödeneceği açıklandı.

INFO – Turkrating tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notunun TR BBB+’dan TR A-‘ye yükseltildiği, Kısa Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notunun TR A2 olarak teyit edilmiş ve Görünümünün Durağan olarak belirlendiği açıklandı.

KLNMA – Fitch tarafından bankanın kredi notları teyit edilirken, görünümü ‘negatif’ olarak revize edildi.

LUKSK – Bazı yayın organlarında yer alan şirketin satılacağına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

ISCTR – Fitch tarafından bankanın kredi notları ve görünümü teyit edildi.

ISFIN – Fitch tarafından şirketin kredi notları ve görünümü teyit edildi.

QNBFB – Fitch tarafından bankanın kredi notları teyit edilirken, görünümü ‘negatif’ olarak revize edildi.

TSKB – Fitch tarafından bankanın kredi notları ve görünümü teyit edildi.

TMSN – Şirketin bağlı ortaklığı Tümosan Savunma’nın unvanının TTM Tümosan Teknoloji olarak değiştirildiği, şirket sermayesinin 10 milyon TL’ye yükseltildiği açıklandı.

ULAS – Turizm veya diğer sektörlerde stratejik işbirliği arayışına girilmesine karar verildiği açıklandı.

VAKBN – Fitch tarafından bankanın kredi notları teyit edilirken, görünümü ‘negatif’ olarak revize edildi.

YGGYO – Şirketin sahibi olduğu Doubletree by Hilton Ankara Downtown markasıyla işletilmesi amacıyla %100 bağlı ortaklığı Sinerji AVM ve Otel Yönetimi ile Hilton Worldwide  arasında Aralık 2019 tarihinde şartlı franchise sözleşmesi imzalandığı, şart olarak Hilton Worldwide tarafından bağlı ortaklığı sözleşme kapsamındaki yükümlülükleri için Şirketin kefalet vermesinin talep edildiği açıklandı.

YKBNK – Fitch tarafından bankanın kredi notları teyit edilirken, görünümü ‘negatif’ olarak revize edildi.

BRMEN – Kanber Özcan tarafından 278.905 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %5,05’e yükseldi.

ERSU – Akman Holding tarafından 4,71 – 4,91 TL fiyat aralığından 20.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %4,16’ya geriledi.

ENKAI – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 6,45 – 6,50 TL fiyat aralığından 660.607 adet pay geri alındı.

GEDIK – Onur Topaç tarafından 9,08 – 9,10 tarafından 20.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %0,46’ya yükseldi.

GENTS – Macit Aydın tarafından 2,77 – 2,78 TL fiyat aralığından 40.689 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %0,63’e yükseldi.

NUHCM – Ahmet Eskiyapan Holding tarafından 18,76 TL fiyattan 10.823 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %3,70’e yükseldi.

OYLUM –Yener Büyüknalbant tarafından 1,00 TL fiyattan 1.632.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %8,84’e geriledi.

Nesibe Büyükbalbant tarafından 1,00 TL fiyattan 1.000.270 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %32,13’e yükseldi.

Yeşim Eminel tarafından 1,00 TL fiyattan 632.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %4,62’ye yükseldi.

PEGYO – Yediler Grup Gıda tarafından 4.321.831 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %3,07’ye geriledi.

SARKY – Hayrettin Çaycı tarafından 4,60 TL fiyattan 10.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %9,48’e yükseldi.

ANELE – Şirket sermayesinin 110 milyon TL’den %81,82 oranında bedelsiz olarak 90 milyon TL iç kaynaklardan artışla 200 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

ARTI – Şirket sermayesinin 10 milyon TL’den %400 oranında bedelli olarak 40 milyon TL nakden artışla 50 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

HDFGS – Şirket sermayesi yarın 64 milyon TL’den kar payından %9,375 oranında bedelsiz olarak 6 milyon TL artışla 70 milyon TL’ye çıkarılacak.

TSGYO – Şirket sermayesinin 300 milyon TL’den %66,67 oranında bedelli olarak 200 milyon TL nakden artışla 500 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında rüçhan haklarının kullandırılmasının ardından kalan 223.530 adet pay bugün ve yarın Borsa Birincil Piyasada satılacak.

TKURU – Şirket sermayesinin 1 milyon TL’den %900 oranında bedelli olarak 9 milyon TL nakden artışla 10 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı