Sponsorlu Bağlantılar

Stark Chain Blok Ödülleri

Stark Chain Blok Ödülleri

Stark Chain, modern olarak tasarlanmış algoritması sayesinde oluşturduğu madencilik sistemi ile kripto para sektörüne yenilikler getiriyor. Bu yeniliklerin en başında da blok başına dağıtılan ödüllerde yaşanan değişim geliyor. Stark Chain özellikleri arasında bulunan tersine yarılanma ile ödüllerin yarılanmaya uğraması farklı bir hale bürünüyor. Bunun yanı sıra Proof of Active algoritması, Green Mining ve Memo Wallet gibi özelliklerle de madencilerin kolay bir kullanıma sahip olması sağlanıyor.

Stark Chain Blok Ödülleri Nasıl Dağıtılır?

Stark’ın özellikleri arasında bulunan tersine yarılanma sayesinde blok ödülü dağıtımına yeni bir tarz getiren Stark, ödülleri önce azdan çoğa sonra ise çoktan aza olarak dağıtıyor. Bu sistemin amacının ise arz-talep dengesi ile beraber madencilerin kazançlarını da korumak olduğu belirtiliyor.

Her 365 blok sonrasında gerçekleşen yarılanma sisteminde 20 dönem yer alıyor. Bu yirmi dönemin ilk yedisinde 128 Stark’tan başlamak üzere katlanarak 8192 Stark’ geliniyor. Bunun ardından ise son döneme kadar 1 Stark olacak şekilde yarılanma yaşanıyor.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı