Sponsorlu Bağlantılar

Tekirdağ’da Gezilecek Yerler

Tekirdağ’da Gezilecek Yerler

Tekirdağ Trakya bölgemizin renkli alanlarından bir köşedir. Özellikle de şehirde adeta bir müze kent bulunmaktadır diyebiliriz. Tekirdağ il sınırları içerisinde bir çok heykeller ve heykelcikler olduğunu söylemek sohbet mümkündür bu nedenle de taş eserler bakımından zegindir.

Tekirdağ gerek coğrafi yapısı gerekse sokaklarıyla başlı başına bir ayrıcalık şehridir dememiz yerinde olacaktır. Çünkü insanlar özellikle de misafirlerine karşı cana yakın olması ve sürekli güler yüzlü olması beraberinde de şehre bir turist akınının da gelmesine masaj salonu neden olmaya başlamıştır.  Son dönem dizilerinden bir tanesinde yer alan uçmak dere bu ilimizdedir. Uçmak dere tamamen doğal bir alandan oluşur bu nedenle de gerek şelalesi gerekse piknik alanlarıyla sizleri adeta büyüleyecektir.

Şehir’ de bir de Namık kemal evi yer almaktadır. Ünlü şair Namık kemal’i anısını canlandırması için doğmuş olduğu evin yankına eski Tekirdağ evlerinden esinlenmiş olarak bir ev inşa ettirilmiştir. Burası bir müze haline getirilerek Namık kemal eserleri sergilenmektedir. Bir diğer tarihi eserlerden biriside 1830 yılında kurulan eski camii’ dir. Bu cami o yıllarda Ahmet Ağa tarafından yaptırılmıştır.

Dilerseniz de biraz tarihi hora ferinden bahsedelim. 1861 yılında fener hikayeleri Abdülmecit tarafından yaptırılmıştır. Fenerin şu anki özelliği ise yapıldığı tarihten bu yana tüm bakımlarının aynı aile tarafından gerçekleştirilmiş ve korunmuş olmasıdır.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı