Ekonomi

Teknosa yıl sonu itibariyle 85,3 milyon TL kar düzeyine ulaştı

Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş, 2020 yılı sonu itibariyle 85,3 milyon TL kar düzeyine ulaştı.

Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Barış Oran’ın, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen faaliyet raporunda yer alan açıklamasında şunları kaydetti:

”Teknosa’nın 20 yıllık tarihindeki en başarılı finansal sonuçlarına imza attık. Özellikle yılın ikinci yarısında ciro ve karlılıkta rekor değerleri gördük. Ciromuz yıl sonu itibarıyla geçen yıla göre yüzde 36’lık büyüme ile 5,6 milyar TL’ye, net karımız da 234 milyon liralık bir iyileştirme ile 148 milyon lira zarardan 85,3 milyon TL kar düzeyine ulaştı. Pandemi nedeniyle büyük bir sıçrama yapan e-ticarette de Teknosa gücünü ortaya koydu. Teknosa.com, sunduğu kesintisiz deneyimin yanı sıra yenilikçi hizmetleriyle teknoloji severler ve online alışverişe yönelenlerin tercihi olmaya devam etti. Böylelikle e-ticarette yıl toplamında geçen yıla göre yüzde 256 büyüme gerçekleştirdik ve 1 milyar TL ciroyu aştık. Dijitalleşme ve dönüşüm hamleleri ile kalıcı ve sürdürülebilir büyüme modeline sahip bir Teknosa yarattık. Şimdi bu başarıları geleceğe taşımaya hazırız.”
 

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı