Gündem

Turgutlu Belediye Başkanı Akın: “Kamulaştırdığımız alan Derbent mahallemizin malıdır”

21.04.2022 – MANİSA – HİBYA -Turgutlu Belediyesi, Derbent mahallesinde belediye hizmet alanı olarak kullanılacak olan alanın kamulaştırmasını gerçekleştirdi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Sözlerimizden bir tanesini daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 1438 m2 alanın kamulaştırması yapılmış, vatandaşımıza ücreti ödenmiş, tertemiz bir tapu haline getirilmiştir. Bundan sonra Turgutlu Belediyesinin hizmetlerinde kullanılacak noktaya gelmiştir. Bu alan, Derbent Mahallemizin malıdır” diye konuştu.

Başkan Çetin Akın, söz konusu alanın tapusunu Derbent Mahalle Muhtarı Ruhi Başkurt’a teslim etti.

“Satan değil, alan başkan”

Turgutlu Belediyesinin geçmiş dönemlerde bugünkü değeri 300 milyon TL’nin üzerinde olan 219 mülkü satıldı. Başkan Çetin Akın’ın göreve geldiği üç yıllık süre içerisinde altı adet kamulaştırma yapılarak Turgutlu Belediyesi’ne yeni alanlar kazandırılmış oldu ve belediyeye ait hiçbir taşınmaz satılmadı. Turgutlu Belediyesi tarafından 2020 yılında Mustafa Kemal mahallesinde, Taziye Evi ve Çocuk Kültür Sanat Merkezi projesinin temelinin atıldığı 2052 m2’lik alanda, 2021 yılında Cuma Pazarı projesi alanında, 2022 yılında ise Çepnibektaş ve Derbent mahalleleri ile Çepnidere, Musacalı mahallelerinde kamulaştırma yapıldı.

“Kamulaştırdığımız alan Derbent Mahallemizin malıdır, bundan sonra hiçbir şekilde satılmayacaktır”

Derbent Mahallesinde 1438 m2’lik alanın kamulaştırılması hakkında açıklamada bulunan Başkan Çetin Akın şu ifadeleri kullandı:

“Bizden önceki dönemde Büyükşehir Kanunu olduktan sonra Turgutlu Belediyesi’ne devredilen yerlerden bir tanesinin önünde duruyoruz. Derbent mahallemize ait olan bu yer, geçmiş dönemde yeşil alan olmasına rağmen bir vatandaşımıza satılmış. Yerimiz hem yeşil alan hem de yolun içerisinde kalan bir alan. Biz de bunu tespit ettik, vatandaşımızın mağduriyetini dinledik. ‘Turgutlu halkının hiçbir yerini satmayacağız aksine sorunlu olan bütün yerleri kamulaştıracağız. İhtiyaç halinde de belediye hizmet alanı olarak kullanmak üzere tapularını muhtarlarımıza teslim edeceğiz’ sözünü verdiğimiz gibi o sözlerimizden bir tanesini daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 1438 m2 alan, kamulaştırması yapılmış, vatandaşımıza ücreti ödenmiş, tertemiz bir tapu haline getirilmiştir. Bundan sonra Turgutlu Belediyesi’nin hizmetlerinde kullanılacak noktaya gelmiştir. Kamulaştırdığımız 1438 m2’lik alan, Derbent mahallemizin malıdır. Bundan sonra hiçbir şekilde satılmayacaktır ve Turgutlu Belediyesi hizmet yapmak istediğinde de kullanılabilecek olan bir alan haline gelmiştir. Mahallemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Derbent Mahalle Muhtarı Ruhi Başkurt ise, “Başkanımız Çetin Akın’a teşekkür ederim, Allah razı olsun” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu