Sponsorlu Bağlantılar

Uygulama Tekrarlanabilir mi?

Uygulama Tekrarlanabilir mi?

Kök hücre tedavilerde kullanıldığı gibi aynı zamanda estetik açıdan kök hücre ile cilt gençleştirme tedavilerinde de başarılı sonuçlar elde edilen yapı taşlarındandır. Kök hücre uygulamaları estetik açıdan kullanıldığı zaman kişiler kalıcı olup olmadığını merak ederler. Her estetik işlemde olduğu gibi kök hücre ile cilt gençleştirme işlemlerinde de kalıcılık söz konusu değildir. Kalıcı olmamasından dolayı en fazla 1 seneye kadar ömrü olan gençleşme tedavilerinin uzman hekim önerisiyle zaman belirlenerek tekrarlanabilir uygulamalardır. Tekrarlanmasından dolayı kişiler istedikleri zaman gençleşme etkilerinin geçmeye başladığını gördüklerinde uygulamayı tekrar yaptırabilirler.

Kök Hücre Nedir?

Canlıları oluşturan, kendi içinde bölünebilen aynı zamanda kendini yenileme özelliği olmasından dolayı birçok hastalıkta da fayda sağlayan hücrelere kök hücre denir. Kök hücre ile cilt gençleştirme tedavileri estetik alanda olmak üzere doku ve organ yenilemesi sağlamasından dolayı hasar gören her alanda fayda sağlayan hücrelere verilen ortak isimdir. Günümüzde yağ dokusundan ya da kemik iliğinden alınan kök hücreler nakledilen kişide iyileşme sağlamak amacıyla kullanılırken damardan ya da direk hasar gören organa nakledilebilecek teknolojiye sahiptirler. Hastalanan ya da hasar gören tüm doku ve organların onarılması, yenilenmesinde aktif rol oynamaktadırlar.

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme

Kişilerin ciltleri özellikle yaşlanma belirtilerinden sonra oldukça yıpranır ve canlılığını kaybeder. Bu gibi durumlarda kök hücre ile cilt gençleştirme tedavisi etkili çözüm yollarındandır. Ciltte meydana gelen kırışıklık ve hasarların onarılması, cildin eski parlaklığını geri kazanması ve yepyeni bir görünüm elde edilmesi için fayda sağlayan kök hücre ile cilt gençleştirme tedavileri günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kök hücre tedavilerinde cilde fayda sağlayacak olan kök hücreler çoğaltılmak için uygun merkezlere götürülür ve 3-4 hafta süreyle çoğalması beklenir. Çoğaldıktan sonra kişiler nakledilmek için işlemler başlar ve 15 dakika süren seanslarla nakil tamamlanır. Nakil için 2 hafta arayla 3 seans hasta açısından yeterli olmaktadır. Kök hücre ile cilt gençleştirme uygulamalarında sonuçları görmek için 2 seans gerçekleştirmek yeterli olup 1 seneye kadar iyileşmeler devam etmektedir.

Kök hücre Tedavi Yöntemleri

Kök hücrelerin tedavilerde kullanılması başta kalp sinir ve kemik iliği hastalıklarında başarılı bir şekilde olmaktadır. Kök hücre ile cilt gençleştirme estetik açıdan fayda sağlamakla birlikte nörolojik rahatsızlıklarında tedavilerinde etkili tedavi yöntemlerindendir. Günümüzde teknolojinin gelişmesine bağlı olarak hastalıkların tedavilerinde gelişmiş bir şekilde kök hücreler uygulanmakta ve hastalardaki başarılar gün geçtikçe artmaktadır.

Kök Hücre Tedavi Fiyatları

Kök hücre tıp ve estetik alanında fayda sağlayan hücrelerdir. Kök hücre tedavileri genel olarak bakıldığında fiyatlarında merkezlere göre farklılıklar görülmektedir. Bu farklılıkların nedenleri başta hastanın durumu daha sonra merkezin konumudur. Ne kadar uzman bir kişi ve deneyimli bir merkezde uygulama yapılırsa tedavi başarılı olabileceği gibi fiyat aralıkları da maliyetli olacaktır.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Fiyatları

Cilt gençleştirme tedavilerinde diğer estetik işlemlerde olduğu gibi cerrahi olmayan yöntemler daha sık tercih edilir. Öyle ki botoks, iple germe gibi tedaviler başarılı olduğu gibi kök hücre tedavileri de oldukça fayda sağladığından yaygın bir şekilde uygulaması yapılır. Günümüzde fiyatların kriterleri belirlenirken hasta mutlaka önce cilt analizi yaptırmalıdır. Cilt analizinden çıkan sonuca göre cilt gençleştirme işlemleri uygulanıp fiyat bilgisi net olarak verilebilir. Ciltte meydana gelen sorunların büyüklüğü, seans sayıları, uygulanacak olan tedavi yöntemi gibi etkenler cilt gençleştirme fiyatları üzerinde etkili olan ve kişiye özel plan yapılmasını gerektiren etkenlerdir.

https://www.drfatihgokalp.com/kok-hucre-ile-cilt-genclestirme/ ß hakkında bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı